ВСЕУКРАЇНСЬКА ШКОЛА З ФІЛОСОФІЇ ЗАВЕРШИЛА РОБОТУНа початку осені з 15 по 19 вересня 2017 року у м. Кремінній на території мальовничої бази відпочинку «Сосновий бір» Національним центром «Мала академія наук України» за підтримки Департаменту освіти і науки Луганської облдержадміністрації була проведена Всеукраїнська школа з філософії.

Школа об’єднала 21 учня із Дніпропетровської, Донецької, Луганської, Полтавської та Сумської областей  України.

Дванадцять учнів нашої області: Коршикова Ольга, Пятушко Руслан, Одайник  Дар’я, Павлюкова Альона (м. Лисичанськ), Степаненко Дмитро, Савченко Данило, Голік Владисла, Білоус Дар’я (м. Кремінна), Климаш Дар’я (м. Рубіжне), Хандій Данило, Добровольскі Дмитро та Кирило (м. Сєвєродонецьк) навчилися критично мислити, влучно формулювати думки, шукати гіпотези, перевіряти і переглядати їх.

Протягом п’яти днів слухачі школи вдосконалювали навички філософування в учнівській середі шляхом застосування методики «Філософія для дітей», поглиблювали знання з історії європейської та української філософії через призму вивчення феномену діалогу. Під час занять, самостійно склавши правила роботи у школі, діти у формі психологічного тренінгу виконували вправи: «Знайомство через гру», «Очікування».

«Діалог на практиці» – з такою темою лекції до слухачів школи завітала волонтерка з міста Сєвєродонецька  Ганна Погорелова.  Пані Ганна поділилася з учасниками майстерністю ведення ефективного діалогу, його інструментами та можливостями як для суспільства, так і для особистого життя.

Кожного вечора  організатори  дивували  слухачів різними конкурсами: «Вечір талантів», «Караоке» та майстер – класами з декупажу й танців. А ще до культурної програми було включено відвідування Кремінського краєзнавчого музею, який вразив своєю емоційною наповненістю, духовним багатством кольорів, що виникали в душі. Були організовані екскурсії до школи верхової їзди, до пам’ятки природи “Дубовий гай”. Мальовнича місцевість, гостинність і чудова атмосфера стали  найкращими мотиваціями для юних науковців.

Церемонію урочистого закриття Всеукраїнської школи, яка відбулася 19 вересня, розпочав директор Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації Стецюк Юрій Вікторович.

«Ви, вихованці Малої академії наук, сьогодні представляєте нове покоління майбутніх науковців, той творчий потенціал, який здатний відродити нашу Україну. Я бажаю вам успіху, творчого натхнення, наполегливості, здійснення ваших мрій та наукових планів. Я вірю у ваше щасливе майбутнє!» –  сказав Юрій Стецюк.

Щирі побажання і конструктивні поради слухачам школи лунали від методиста Національного центру «Мала академія наук України» Кравченко Юлії Миколаївни.

Всі діти отримали сертифікати  учасників Всеукраїнської школи з філософії «Європейська культура філософського діалогу», а ще набули ефективних навичок ведення діалогу з однолітками та знайшли нових друзів з різних куточків України!