Регіональний форум «Децентралізація: сучасні стан, перспективи розвитку» 

18-19 травня у Краматорську Юрій Стецюк директор Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації взяв участь у регіональному форумі «Децентралізація: сучасні стан, перспективи розвитку».

У роботі форуму взяли участь Павло Жебрівський, голова Донецької облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації, Даніель Попеску, Спеціальний радник Уряду України з питань децентралізації, Лілія Попова, начальник відділу взаємодії з органами місцевої влади Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Людмила Биченко, в.о. директора департаменту інформаційної та внутрішньої, Яніна Казюк, координатор  з фінансової децентралізації, Центральний офіс реформ при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Ігор Гаон, експерт Ради Європи, Надія Оксенчук, директор Департаменту освіти і науки Донецької, облдержадміністрації, Ольга Малишева, головний спеціаліст відділу взаємодії з місцевими органами виконавчої влади та самоврядування департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України, Ігор Стокоз, заступник голови Донецької облдержадміністрації, Остап Бодик, в.о. директора Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, експерти Ради Європи.

Робота форуму складалася з п’яти сесій:

  1. Децентралізація та реформа місцевого самоврядування: національний та міжнародний контекст.
  2. Співпраця з міжнародними організаціями.
  3. Реформа освіти (опорні школи, філії).
  4. Центри надання адміністративних послуг та центри безпеки громадян.
  5. Кращі практики місцевого самоврядування, пріоритети розвитку об’єднаних територіальних громад.

Захід урочисто відкрив голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський та Спеціальний радник Уряду України з питань децентралізації Даніель Попеску.

В ході першої сесії форуму питання децентралізації було розглянуто у національному, регіональному та міжнародному контексті. Учасники  розповіли присутнім про основні досягнення в сфері децентралізації, поділилися своїми враженнями та величезним досвідом, щодо творення реформ місцевого самоврядування та децентралізації, а також визначили коло нагальних питань.

На третій сесії форуму Юрій Стецюк директор Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації презентував перед представниками регіону свою думку з питання впровадження опорних шкіл, філій та реформи освіти.

Юрій Стецюк зазначив, що формування мережі опорних шкіл в Луганській області відбулося з випередженням процесів, пов’язаних з добровільним об’єднанням територіальних громад.

Він зазначив, що справа забезпечення структурно-інноваційного та якісного оновлення загальної середньої освіти вкрай важлива для суспільства й вимагає від органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування розуміння її пріоритетності, злагодженої взаємодії й системності в роботі. Тільки так ми можемо подолати суттєві територіальні відмінності в якості загальної середньої освіти між сільськими та міськими школами, значно покращити рівень освіти в області та наблизити його до європейських стандартів.

Юрій Стецюк наголосив, що впровадження реформи децентралізації привнесло в освітню галузь  потужний імпульс для оновлення, розвитку потенційних можливостей забезпечення тієї якості, якої прагне й вимагає сучасне суспільство.