СВЯТО ЗНАНЬ – СВЯТО ТВОРЧОЇ ДИТИНИ1 грудня 2018 року в актових залах Рубіжанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 Рубіжанської міської ради та Старобільського будинку творчості дітей та юнацтва Старобільської районної ради відбулася урочиста посвята в юні науковці Луганської обласної малої академії наук учнівської молоді. Близько 140 учнів-першокурсників Обласної очно-заочної школи з м. Рубіжного, Сєвєродонецька, Лисичанська, Кремінського, Старобільського, Біловодського, Білокуракінського, Новопсковського та Сватівського районів наповнили святкові зали навчальних закладів.

У м. Рубіжному привітала першокурсників зі святом заступник директора комунального закладу «Луганська обласна мала академія наук учнівської молоді» Панченко Олена Геннадіївна та підкреслила, що Мала академія – стартовий майданчик для багатьох талановитих, допитливих, завзятих у своєму самовизначенні, творчому розвитку дітей і побажала юним науковцям взяти активну участь в науковій діяльності та з гідністю нести звання МАНівця.

Про турнірний рух розповіли учасники команди-переможниці XVІ Всеукраїнського турніру юних правознавців – учні комунального навчально-виховного комплексу «Рубіжанський ліцей» Рубіжанської міської ради,  які представляли Луганську область від комунального закладу «Луганська обласна мала академія наук учнівської молоді», які вже третій рік поспіль радують своїми перемогами.

Враженнями від занять в секції «Технологічні процеси та перспективні технології» та результатами участі у всеукраїнських заходах Малої академії наук України поділилася третьокурсниця, переможець ІХ Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України», учениця 11 класу комунального навчально-виховного комплексу «Рубіжанський ліцей» Рубіжанської міської ради Криворучко Аліна. «Кожен з нас повинен вибрати свій життєвий шлях. Мала академія наук допомагає успішно і впевнено рухатися вперед по обраній дорозі» – такими словами підсумувала свій виступ Аліна.

Ще Іван Франко зазначив: «Учителем школа стоїть»! Так і наша мала академія своїми успіхами завдячує, перш за все, талановитим, самовідданим, терплячим та чуйним педагогам. В цей урочистий день Почесними грамотами Департаменту освіти і науки комунального було нагороджено керівників секцій комунального закладу «Луганська обласна мала академія наук учнівської молоді» за високий професіоналізм, сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток системи освіти регіону: Секція «Українська мова» – Глуховцева Ірина Ярославна, секція «Хімія» – Захарова Ольга Іванівна, секція «Журналістика» – Кравченко Олена Леонідівна, секція «Географія та ландшафтознавство» – Куцька Ніна Борисівна, секція «Правознавство» – Ларіонова Наталія Борисівна та секція «Математичне моделювання» – Кондратов Сергій Олексійович, який   побажав слухачам-першокурсникам впевнено прямувати до своєї мети, отримувати задоволення від пізнавального пошуку, великих і малих відкриттів.

Не залишилися осторонь і наші випускники, котрі передали привітання у вигляді відеоролику, де побажали першокурсникам творчої наснаги та успіхів у науці.

У м. Старобільську присутніх привітала декан факультету української філології та соціальних комунікацій Пінчук Тетяна Степанівна, кандидат філологічних наук, професор кафедри української літератури Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, яка побажала юним МАНівцям бути цілеспрямованими, працелюбними, ніколи не зупинятися на досягнутому, прагнути більшого.

По закінченню привітального концерту для учнів та батьків керівниками секцій були проведені майстер-класи за участю старших вихованців.

Юним науковцям бажаємо успіхів, почуття високої гідності й свободи, бо саме їм у найближчому майбутньому вирішувати долю країни, долю кожного громадянина.