Форум партнерства щодо запровадження конкурсів по освітнім, культурним, журналістським обмінам між Львівською та Луганською областями4 квітня 2018 року у приміщенні Луганської облдержадміністрації відбувся Форум партнерства стосовно запровадження конкурсів з освітніх, культурних, журналістських обмінів між Львівською та Луганською областями у рамках проекту «Змінимо країну разом!»
У заході взяли участь голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз та голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.
Вітаючи учасників форуму Юрій Гарбуз наголосив, що проект співпраці двох областей покликаний зміцнити професійні зв’язки, знайти партнерів по духу з найвіддаленіших областей України. Завдяки тісній співпраці з львівськими колегами учасників минулих візитів, стираються ментальні кордони та розвінчуються міфи про різність Сходу і Заходу.
«Сьогодні кожен учасник проекту – творець нової історії нашої країни. Для мене найбільша перемога, коли маленькі діти, наприклад, зі Станиці Луганської, можуть подзвонити своїм однокласникам зі Львівщини. Коли вчитель зі Львова може привітати зі святом колегу з Луганщини, з яким вони разом спілкувалися та мають професійні зв’язки. Ці здобутки потрібно примножувати. Міцний канат дружби вже ніхто не зможе розірвати», – наголосив очільник області.
Як зазначив Олександр Ганущин, якби тісна регіональна співпраця існувала ще з перших років незалежності, в Україні не було б війни. Втілення громадянських ініціатив, спрямованих на співпрацю та поєднання країни, дасть змогу перемогти у російсько-українській війні.
Проект синхронно стартував на Львівщині та Луганщині у рамках реалізації Меморандуму про співпрацю щодо реалізації програми «Змінимо країну разом!» між Львівською обласної радою, Луганською обласною державною адміністрацією та Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна».
Конкурси спрямовані на обміни між закладами освіти, культури та засобами масової інформації Луганської і Львівської областей.
Три конкурси будуть фінансуватися з обласних бюджетів Луганської та Львівської областей. Усі вимоги до проведення конкурсів уніфіковані – вони спільні для обох областей.
На конкурс освітніх обмінів загалом передбачено 2 мільйони гривень (по мільйону з обох обласних бюджетів). Максимальний розмір бюджету одного
проекту не може перевищувати 50 тисяч гривень. Кожен заявник повинен внести своїх 10 % у реалізацію такого проекту. Потенційними аплікатами конкурсу можуть бути дошкільні, позашкільні, заклади загальної середньої та професійно-технічної освіти.
Заявки приймаються до 15 травня. Детальнішу інформацію про конкурси обмінів можна отримати на сайті Луганської обласної державної адміністрації у розділі «Змінимо країну разом!»
Адмініструватимуть конкурси Департамент освіти і науки, Департамент масових комунікацій та управління культури, національностей та релігій Луганської облдержадміністрації, де можна отримати консультації щодо особливостей їх проведення.
Результати відборів конкурсантів оголосять вже у червні, реалізація проекту запланована на липень-листопад поточного року.