Чемпіонат Луганської області з видів туризму серед учнівської молодіЗ 28 вересня по 1 жовтня 2017 року в Кремінському районі на базі Комунальної установи «Позаміський заклад оздоровлення і відпочинку «Мрія» пройшов Чемпіонат Луганської області з видів туризму серед учнівської молоді.

Захід проводився Департаментом освіти і науки Луганської облдержадміністрації та Луганським обласним центром дитячо-юнацького туризму і краєзнавства. Сюди з’їхались 15 команд навчальних закладів з 9 міст і районів Луганської області, а саме: м. Лисичанська, Рубіжного, Сєвєродонецька, Біловодського, Білокуракинського, Кремінського, Попаснянського, Сватівського, Старобільського районів. Усього 120 юних туристів двох вікових груп (середньої та старшої) зібралися в чарівному куточку нашої області, щоб визначити сильніших у цих видах спорту.

29 вересня відбулося урочисте відкриття змагань. З привітальними словами до учасників звернулись начальник відділу позашкільної освіти, виховання та інтернатних закладів М’ягкоход Василь Олександрович, директор Комунальної установи «Позаміський заклад оздоровлення і відпочинку «Мрія» Кононов Юрій Олександрович, директор Луганського обласного центру дитячо-юнацького туризму і краєзнавства Сідєльнікова Тетяна Василівна, які побажали юним спортсменам успіхів та перемоги.

Головний суддя змагань, майстер спорту зі спортивного туризму Вертеленко Олександр ознайомив учасників з програмою змагань та представив суддівську колегію Чемпіонату.

Після відкриття розпочалися змагання зі спортивного орієнтування на дистанції «Спортивний лабіринт», під час якого учасники за допомогою карти повинні пройти на штучно створеній місцевості задану кількість контрольних пунктів. Під час проходження дистанції вболівальники активно та дуже емоційно підтримували учасників. За підсумками визначилися переможці:

  • у середній віковій групі: І місце посіла команда м. Сєвєродонецька; ІІ місце – команда Старобільського району; ІІІ місце – команда Сватівського району.
  • у старшій віковій групі: І місце посіла команда м. Сєвєродонецька; ІІ місце – команда Попаснянського району; ІІІ місце – команда Білокуракинського району.

Друга дистанція, яку підкорювали юні туристи – це комплексна дистанція змагань з велосипедного туризму. Протягом усього маршруту учасники подолали різні перешкоди: піщана ділянка, вузький проїзд шириною до 1 м, проїзд лабіринтом; виконували фігури вісімку, кільце та ін. Лідерами на цій дистанції стали:

  • у середній віковій групі: І місце посіла команда Кремінського району; ІІ місце – команда Сватівського району; ІІІ місце – команда Старобільського району.
  • у старшій віковій групі: І місце посіла команда Білокуракинського району; ІІ місце – команда м. Сєвєродонецька; ІІІ місце – команда Попаснянського району.

Завершився перший день змагань конкурсом «Визначення азимуту», за умовами якого кожен член команди за допомогою компасу повинен визначити азимут на заданий предмет. Кращими стали:

  • у середній віковій групі: І місце – команда м.Рубіжне; ІІ місце – команда Старобільського району; ІІІ місце – команда Кремінського району.
  • у старшій віковій групі: І місце посіла команда м.Рубіжне; ІІ місце – команда м. Сєвєродонецька; ІІІ місце – команда Попаснянського району.

Перший день Чемпіонату приніс учасникам перші перемоги та поразки, а з ними і радість, і смуток, і сподівання, і надію.

Другий день заходу розпочався зі змагань з пішохідного туризму на дистанції «Смуга перешкод». Траса складалась з 8 етапів – підйом по схилу, переправа по колоді, навісна переправа, спуск по вертикальних перилах та ін. Учасники долали перешкоди з особливою витримкою та наполегливістю, прикладаючи максимум зусиль, щоб не підвести свої команди. Їх зусилля дали результати і за підсумками визначились сильніші команди:

  • у середній віковій групі: І місце – команда м. Сєвєродонецька; ІІ місце – команда Старобільського району; ІІІ місце – команда м.Рубіжне.
  • у старшій віковій групі: І місце посіла команда м. Сєвєродонецька; ІІ місце – команда Біловодського району; ІІІ місце – команда м.Рубіжне.

А ввечері була продовжена конкурсна програма.

У конкурсі «В’язання вузлів» сильнішими стали команди м.Рубіжне (І м), Старобільський р-н (ІІ м) та Кремінський р-н (ІІІ м) – у середній віковій групі та команди м.Рубіжне (І м), Попаснянського р-ну (ІІ) і Білокуракинського р-ну (ІІІ) –  у старшій віковій групі. У конкурсі «Туристичної пісні» лідерами в обох вікових групах стали команди м. Сєвєродонецька, Лисичанська, Рубіжного.

Змагання позаду. Незважаючи на досить прохолодну погоду, усі учасники вдало завершили свої старти і 1 жовтня 2017 року відбулося урочисте нагородження переможців Чемпіонату.

Юні туристи роз’їхалися по домівках, але на змаганнях вони здобули певний досвід, отримали незабутні враження, у них з’явилися нові друзі.

Ми бажаємо всім учасникам успіхів у навчанні, нових вдалих стартів і чекаємо на наступних змаганнях. До нових зустрічей!