«ІГРИ НЕСКОРЕНИХ»На запрошення Самбірської районної ради Львівської області дві команди з Луганщини взяли участь у військово-патріотичній грі «Ігри Нескорених», яка відбулася з 9 по 15 липня у с. Сприня Самбірського району Львівської області на базі спортивно-туристичного оздоровчого комплексу «Прикарпаття» імені президента УГВР Кирила Осьмака. Вже п’ять років поспіль збирає ця гра юних патріотів, але вперше були команди з різних куточків нашої країни, а саме: команда з м. Полтави, м. Скадовська Херсонської області, м. Слов’янська Донецької області, Самбірського, Городоцького, Мостиського та Пустомитівського районів Львівської області та двох команд Луганської області. Представляли Луганщину призери ІІ обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»): команда Попаснянського району, у складі якої були дев’ять учнів Комишуваського НВК «ЗНЗ-ДНЗ» та один учень Врубівської ЗОШ та команда Щастинської ЗОШ № 2 Новоайдарського району.

Кожен день був дуже насиченим, цікавим, яскравим з ранку відвідували музеї, військові частини, знайомилися з роботою військового, сапера, кінолога, дивилися виступ кінолога сапера та собаки що знаходила вибухівку, показові військові виступи на гелікоптерах, працювали з пластунами. Також було продемонстровано різноманітне військове спорядження (парашути, військова зброя, аквалангістське спорядження, бронетехніка). Фахівці полку РХБ захисту ознайомили із приладами радіаційної та хімічної розвідки, засобами індивідуального захисту, аерозольного маскування та презентували машину РХБ розвідки. У свою чергу військовослужбовці полку армійської авіації продемонстрували засоби рятування екіпажів літальних апаратів.

Після обіду щодня проводилися змагання різної складності. Представники Луганщини також не залишилася без медалей. Учні Попаснянського району посіли призові місця у кількох видах змагань: «Підтягування» – 1 місце; «Туризм» – 2 місце; «Орієнтування на місцевості» (підйом на гору Діл, де знаходиться найвища дерев’яна вежа в Європі) – 2 місце; «Піднімання гирі» (2 гирі по 16 кг одночасно) – 3 місце. У творчо-мистецькому конкурсі Попаснянський район посів 3 місце.

Виступ команди «Молода Січ» Щастинської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Новоайдарського району з літературно-музичною композицією «Ми патріоти України» учасники гри зустріли бурхливими оплесками і вигуками «Браво». За підсумками конкурсу учні зі Щастя посіли ІІ місце.