Безбар’єрність – це коли можеш!



Упродовж 25-31 травня 2026 року в Україні проходить Національний тиждень безбар’єрності – ініціатива, спрямована на формування культури безбар’єрності, інклюзивності та рівних можливостей для всіх громадян.

Метою проведення Національного тижня безбар’єрності є підвищення обізнаності суспільства щодо створення доступного середовища, безбар’єрних просторів, сервісів та інформації, а також формування культури поваги, гідності та рівності.

Тиждень проходить у рамках реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року, розробленої за ініціативи Першої леді України Олени Зеленської.

Головна мета цієї ініціативи – привернути увагу до розбудови доступного, інклюзивного середовища та формування суспільства рівних можливостей для всіх громадян.

29 травня 2026 року на базі Рубіжанського інклюзивно-ресурсного центру у м. Києві відбулась надзвичайно важлива та тепла подія – методичне коло «Рівні – різні».

У заході Методичне коло «Рівні – різні» брала участь Наталія Сагіна, начальник відділу дошкільної, інклюзивної та загальної середньої освіти Департаменту освіти і науки, яка зазначила, що ми всі маємо різні потреби, таланти та можливості, але кожен із нас має абсолютно рівне право на повноцінне життя, якісну освіту та підтримку. Рубіжанський ІРЦ уже давно став справжнім флагманом інклюзії. Навіть у надскладних сучасних умовах його команда продовжує згуртувати навколо себе освітян та батьків. Сьогоднішній захід став майданчиком для обміну живим досвідом та дієвими кейсами серед фахівців різних професій.

Питання безбарєрності в усіх сферах життя мають щодня руйнувати негативні стереотипи та будувати простір рівних можливостей для кожної людини.