2026 рік став для Луганщини роком довгоочікуваного тріумфу на Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика.
Найкращий результат за понад 10 років участі здобувачів освіти нашого регіону!
5 березня 2026 року 29 юних мовознавців із Луганської області – переможці обласного етапу серед учнів 3–11 класів закладів загальної середньої освіти, а також здобувачів професійної, фахової передвищої та вищої освіти – долучилися до фінального етапу ХХVІ конкурсу разом з учасниками з усієї України та світу.
За результатами фінального етапу з-поміж 796 учасників четверо представників Луганщини здобули призові місця.
Вітаємо переможців:
І місце – Кіріл Безволенко, учень 4 класу Кремінського ліцею № 5 Кремінської міської ради Луганської області (учитель – Світлана Кірющенко).
Другий рік поспіль учень здобуває перемогу в цьому конкурсі.
ІІ місце – Поліна Сиротенко, учениця 5 класу ліцею «Колегіум» міста Сіверськодонецька Луганської області (учитель – Лариса Желобицька).
ІІ місце – Поліна Соловей, студентка І курсу Фахового мистецького коледжу Луганської державної академії культури і мистецтв, освітньо-професійна програма «Образотворче мистецтво» (викладач – Марина Ляхова).
ІІІ місце – Ілля Слєпченко, учень 11 класу Лисичанського ліцею № 6 Сєвєродонецького району Луганської області (учитель – Ганна Коняхіна).
До десятки найкращих мовознавців України також увійшли:
Наталія Ліщенко, студентка ІІІ курсу ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» – 4 місце (викладач – Наталія Мордовцева); Ігор Коробець, учень 10 класу багатопрофільного ліцею міста Сіверськодонецька – 4 місце (учитель – Тетяна Марисняк); Злата Кіяшко, учениця 8 класу багатопрофільного ліцею міста Сіверськодонецька – 5 місце (учитель – Ольга Малишко); Маргарита Козлова, учениця 11 класу Кремінського ліцею № 5 – 7 місце (учитель – Карина Чернявська); Вероніка Малянова, учениця 3 класу Лисичанського ліцею № 12 – 10 місце (учитель – Юлія Новікова).
Висловлюємо щиру вдячність педагогам Луганщини, які в надскладних умовах воєнного часу продовжують розвивати філологічні здібності учнів і студентів.
Щиро вітаємо переможців та бажаємо їм подальших успіхів, натхнення й нових здобутків у вивченні української мови!
