Базові знання, які ви закладаєте – міцний фундамент для створення процвітаючої та розвинутої країни, – Сергій ГайдайУ Сєвєродонецькому обласному фаховому коледжі культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва відбулись урочистості з нагоди Дня працівників освіти. Участь у заході взяли голова обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай, заступник голови Луганської обласної державної адміністрації із соціальних та гуманітарних питань Катерина Безгинська та директор Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації Юрій Стецюк.

Вітаючи вчителів, вихователів, позашкільників, майстрів закладів професійної освіти, викладачів, очільник області зазначив, що кожен із них невід’ємна частина освітянської спільноти України.

«Ви дуже сильно впливаєте на майбутнє нашої держави. Від наших дітей – ваших учнів, які колись нас замінять, залежить доля України. Базові знання, які ви закладаєте  – міцний фундамент для створення процвітаючої та розвинутої країни, – наголосив Сергій Гайдай. – Моя мрія – за свою каденцію побачити не тільки відновлення шкіл на Луганщині, але й покращення ваших фінансових умов. Пам’ятаю свою вчительку, яка дуже принципово ставилася до навчання і своїх учнів. Коли через 10 років я зустрівся з нею, вона мені сказала, що її колеги не можуть дозволити собі таку розкіш – бути принциповими. Хочу щоб ви отримували таку зарплату, яка буде для вас достатньою». 

Також він подякував за відповідальність у щепленні проти COVID-19. «Радий, що наші школи не перейшли у карантинний режим. Дякую вам, що ви дали змогу дітям займатися в оффлайні: вчитися у класі, спілкуватися з однокласниками, жити повноцінним шкільним життям», – зазначив Сергій Гайдай.

Потім голова облдержадміністрації вручив нагрудні знаки Міністерства освіти і науки України: «За наукові та освітні досягнення» заступнику директора з науково-педагогічної роботи Луганського обласного інституту післядипломної роботи Сергію Жерліцину;  «Василь Сухомлинський» – директору Комунального закладу «Луганська обласна Мала академія учнівської молоді» Олені Бардаш та вчителю української мови та літератури Спеціалізованої середньої школи № 17 І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов м. Сєвєродонецьк Тетяні Клименко.

Також нагрудним знаком «Відмінник освіти» відзначено вчителя української мови та літератури Новомикільського ліцею Ольгу Жернову, викладача фізики Державного навчального закладу «Сєвєродонецький професійний ліцей» Людмилу Зінченко та вчителя біології Середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №12 Інну Топалову.

Привітав освітян Луганщини і директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Юрій Стецюк.

«Дорогі друзі, вітаю вас з однією з найочікуванішою подією осені – Днем працівників освіти. Здобутки освітньої системи за 30 років незалежності динамічні та перебувають у постійному розвитку. Насамперед вони стосуються формування освітньої стратегії відповідно до європейських стандартів: концепція Нової української школи, запровадження зовнішнього незалежного оцінювання, створення інклюзивних класів, вибудовування системи онлайн-навчання під час пандемії – Всеукраїнської школи онлайн. Кожен із вас − активний змінотворець регіонального та національного рівня. Ваші успіхи − це успіхи ваших учнів, натхнення для колег та великий поступ для України в цілому. Пишаюсь кожним із вчителів, які в умовах пандемії не дозволили перервати освітній процес в Україні», – зазначив Юрій Стецюк.

Далі Юрій Стецюк вручив працівникам освіти Почесні грамоти Міністерства освіти і науки України та Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації.

Наприкінці освітянську спільноту привітали духовий оркестр Сєвєродонецького обласного фахового коледжу культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва, художній керівник та диригент Ганна Погорєла та ансамбль пісні і танцю «Радани» Луганської обласної філармонії.