Вступна кампанія-2018 та дистанційне навчання для молоді зі сходу України: основні датиУ 2018 році протягом чотирьох місяців – з 4 червня по 28 вересня (вступні іспити проводяться до 26 вересня) – абітурієнти з тимчасово непідконтрольних територій Донецької та Луганської обл., «лінії зіткнення») можуть вступати до вишів України (у т. ч. ПТНЗ) за спрощеною процедурою без зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), паспорта та атестату.

Як і в минулому році, абітурієнти з Донбасу можуть вступити до університетів на бюджет, для цього необхідно подати документи до 20 липня (вступні іспити до 26 липня).

 

Спрощена процедура

 

Вступники зі сходу України мають право скористатися спрощеною процедурою вступу. Без ЗНО, паспорта, атестата вони можуть вступити до вишів або ПТНЗ через ОЦ «Донбас-Україна» та отримати свідоцтво (9 кл.), атестат (11 кл.) державного зразка.

 

У 2018 році ОЦ «Донбас-Україна» будуть працювати з 4 червня по 28 вересня.

 

Внесення змін до переліку ОЦ не передбачається. Повна інформація про ОЦ із зазначенням адреси, контактних даних відповідальних осіб, спеціальностей є на офіційному сайті МОН та сайті Доступна освіта – dostupnaosvita.com.ua. Як і у минулому році, ОЦ «Донбас-Україна» працюватимуть на базі 36 вищих навчальних закладів (у т. ч. їх структурних підрозділів – коледжів, ПТНЗ), 18 переміщених і 18 в Донецькій і Луганській обл. (у містах: в Києві, Бахмуті, Вінниці, Дніпрі, Дружківці, Краматорську, Красногорівці, Кремінній, Кривому Розі, Костянтинівці, Покровську, Лимані, Лисичанську, Маріуполі, Рубіжному, Сєвєродонецьку, Старобільську, Сумах, Слов’янську, Торецьку, Харкові).

За спрощеною процедурою можна вступити і у технікуми та коледжі, які входять до ОЦ. Щоб вступити на бюджет необхідно скласти іспити до:

  • на базі 9 кл. – 22 липня;
  • на базі 11 кл. – 7серпня.

Також спрощена процедура діє і при вступи в ПТНЗ. Туди на бюджет можна вступати і у жовтні, але потрібно враховувати те, що ОЦ будуть працювати до 28 вересня. Тому, якщо абітурієнт не має свідоцтва/атестату державного зразка, треба встигнути саме до 28 вересня.

Якщо абітурієнти зі сходу України мають документи державного зразка і складали ЗНО, але набрали недостатню кількість балів (100 і більше), вони мають право за бажанням подати сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання 2016, 2017 або 2018 років, крім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов. Оцінки з англійської, французької, німецької та іспанської мов приймаються лише із сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року.

Звичайна процедура

За звичайною процедурою абітурієнти зі сходу можуть вступити в будь-який університет України або в будь-який навчальний заклад світу. Для цього потрібно вчитися дистанційно або на екстернаті в школі на підконтрольній території і скласти ЗНО.

Абітурієнти зі сходу України можуть здавати ЗНО як в основну сесію (реєстрація вже закінчилася), так і в додаткову (реєстрація буде проходити з 3 по 21 травня).

Спочатку необхідно звернутися в одну зі шкіл на підконтрольній території і вчитися в одному з цих навчальних закладів дистанційно або на екстернаті. І отримати документ про освіту державного зразка: свідоцтво або атестат.

Щоб стати студентом будь-якого вищого навчального закладу України, далі потрібно скласти ЗНО. Для цього необхідно з 3 до 21 травня зареєструватися на додаткову сесію ЗНО. Вона пройде з 2 по 11 липня. Важливим моментом є те, що абітурієнти з Криму і непідконтрольних Уряду територій Донецької і Луганської областей можуть подати пакет документів для реєстрації на ЗНО в електронному вигляді, відзначають в Українському центрі оцінювання якості освіти.

Отже, протягом терміну роботи ОЦ абітурієнти з Донбасу мають право вступати до уповноважених ВНЗ:

– за спрощеною процедурою (без ЗНО, без паспорта, без атестата);

– за результатами трьох вступних іспитів (за наявності атестата українського зразка);

– за результатами ЗНО (сертифікати 2016 2017 або 2018 років).

Абітурієнти з Криму і непідконтрольних Україні територій Донбасу можуть подати пакет документів для реєстрації на ЗНО в електронному вигляді.

 

За звичайною процедурою прийом документів до вищих навчальних закладів України починається 12 липня. На бюджет можна подати документи до 20 липня. Після цього до кінця вересня прийом через ОЦ буде здійснюватися на контрактну форму навчання.

Слід зазначити, що після закінчення вступної кампанії по зверненнями уповноважених вузів вакантні бюджетні місця були перерозподілені.

За додатковими роз’ясненнями можна звертатися за телефонами «гарячої лінії» Фонду «Відкрита політика» у робочі дні з 9:00 до 13:00 і з 14:00 до 18:00.

0 800 504 425 – БЕЗКОШТОВНО!

Мобільні номери: +38 068-951-25-13; +38 050-550-54-11

Viber/Telegram/WhatsApp/Skype: Dostupna Osvita UA

Краматорськ

 

0 800 50 45 22 – БЕЗКОШТОВНО!         

+38 066 113 93 75

+38 097 904 71 91

Skype: Dostupna Osvita Kramatorsk

На сьогоднішній день у Фонді «Відкрита політика» продовжує працювати сайт «Доступна освіта» (dostupnaosvita.com.ua) з відеоуроками з української мови і літератури, історії України, математики, інших предметів для підготовки до ЗНО/ДПА, відеоуроками по STEM/STrEAM-курсу і актуальною інформацією з питань освіти для жителів сходу України і Криму (покрокові інструкції, новини, контакти МОН, ін.).