Відбувся Всеукраїнський конкурс з флористики та фітодизайну «Юннати України»З 5 по 7 жовтня 2020 року учнівська молодь Луганської області брала активну участь у фіналі Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну. Цей конкурс проводився  Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді Міністерства освіти і науки України у заочному форматі, у зв’язку з епідеміологічною ситуацією. В цьому році тематика конкурсу була «Юннати України» і присвячена 95-річчю юннатівського руху України.

Конкурс проводився з метою формування в учнів високого рівня еколого-естетичної культури; набуття практичних вмінь та навичок учнів по створенню флористичних робіт; підготовки молоді до професійного самовизначення, розвитку допрофесійних якостей флориста, дизайнера, фітодизайнера; їх ознайомлення із сучасними тенденціями у флористиці.

Під час Конкурсу юні флористи та фітодизайнери втілювали свої проекти, використовуючи знання та навички, здобуті під час занять у гуртках.

Цей Конкурс – це перший крок майбутніх митців, що прагнуть прикрашати реальність, пропагувати прекрасне та змінювати майбутнє.

 Конкурс проводився за двома номінаціями: «квіткові килими» та «флористична архітектура». Цього року у конкурсі взяли участь представники 20 областей України.

У фінальному етапі конкурсу Луганську область представляли 6 команд (одне з найбільших представництв серед областей), які показали високий рівень робіт та посіли наступні місця:

  • Луганський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді – ІІ місце за номінацією «Флористична скульптура» з композицією «Велике свято – 95!»;
  • Новопсковський будинок дитячої та юнацької творчості – ІІІ місце в номінації «Квіткові килими» з композицією «Килим Слобожанського степу «Сподівання»;
  • Сєвєродонецький міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді – ІІІ місце в номінації «Квіткові килими» з композицією «На годиннику маленький час!»;
  • Лисичанська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №24 – ІІІ місце за номінацією «Флористична скульптура» з композицією «Майбутня Україна»;
  • Сватівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 – диплом учасника в номінації «Квіткові килими» з композицією «Дівчина осінь!»;
  • Колективи Старобільського районного Будинку творчості дітей та юнацтва: диплом учасника в номінації «Квіткові килими» з композицією «Салют, Юннатія»; дипломи учасників в номінації «Флористична скульптура» з композиціями «Луганщина – світанок України!» та «Кожному мила своя сторона».

Учнівська молодь Луганщини, попри складні умови дії ООС, нескінченних нищівних пожарів на території області,  створили неповторну красу, використовуючи колір, форму, фактуру природних та декоративних матеріалів. В їх композиціях втілено якості справжніх природолюбів, відображення людської любові до навколишнього середовища, щирості, вірності народним традиціям, життєвої сили та невичерпної творчої енергії, надії на світле майбутнє краю і всієї України..

Своєю успішною участю в заході Луганська область вітає всіх юних натуралістів України зі святом та готується продовжити Всеукраїнську ювілейну естафету «Стежками юннатівського руху», яка пройде 27-28 жовтня 2020 року на Луганщині.

Вітаємо учасників та призерів Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну!