ВІДБУВСЯ ЧЕМПІОНАТ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ З ВИДІВ СПОРТИВНОГО ТУРИЗМУ СЕРЕД ЮНАКІВЗ 13 по 16 вересня 2018 року в урочищі «Гапчин ліс» Сватівського району відбувся Чемпіонат Луганської області з видів спортивного туризму серед юнаків. Організаторами виступили Департамент освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації та Луганський обласний центр дитячо-юнацького туризму і краєзнавства. У заході взяли участь 15 команд з 9 міст і районів області. 110 учасників з різних куточків Луганщини зібралися в мальовничому куточку Сватівщини, щоб позмагатися на різних дистанціях із велосипедного та пішохідного туризму.

Під час урочистого відкриття учасників привітали: заступник голови Сватівської райдержадміністрації Ганна Лемешко, заступник голови Сватівської районної ради Людмила Павлова, головний спеціаліст відділу позашкільної освіти, виховання та інтернатних закладів Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації Наталія Жукова. Вони побажали учасникам успіхів, волі до перемоги, гарного настрою та спортивного зростання.

В перший день Чемпіонату пройшли змагання з велосипедного туризму, які складалися з комплексної дистанції, де учасники демонстрували навички подолання перешкод: воріт, змійки між фішками, вузького проїзду шириною до 1 м, переїзд через вал та інші.

Змагання з пішохідного туризму складалися з двох дистанцій – командні змагання «Смуга перешкод» та змагання зв’язок-двійок. Під час проходження смуги перешкод, учасники подолали навісну переправу через яр, переправу по колоді, спуск по схилу по перилам тощо.

У запеклій боротьбі визначилися переможці. Лідерами серед команд з велосипедного туризму у старшій віковій групі стали:

І місце – команда Білокуракинського району, учні Білокуракинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1. До речі, навесні вони стали призерами Кубку України з велосипедного туризму серед юнаків і представлятимуть Луганщину на наступному етапі Кубку вже через тиждень;

ІІ місце – команда Попаснянського району, учні Комишуваського НВК «ЗНЗ-ДНЗ»;

ІІІ місце – команда м. Сєвєродонецька, вихованці міського Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді.

У середній віковій групі переможцями серед команд з велосипедного туризму стали:

І місце – команда Новопсковського району, учні Білолуцької гімназії;

ІІ місце – команда м. Сєвєродонецька, вихованці міського Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді;

ІІІ місце – команда Кремінського району.

Лідерами в змаганнях з пішохідного туризму стали:

  • у старшій віковій групі:

І місце – команда м. Сєвєродонецька, вихованці міського Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді;

ІІ місце – команда Старобільського району, вихованці районного Будинку творчості дітей та юнацтва;

ІІІ місце – команда Попаснянського району, учні Комишуваського НВК «ЗНЗ-ДНЗ» ;

  • у середній віковій групі:

І місце – команда Луганського обласного центру дитячо-юнацького туризму і краєзнавства;

ІІ місце – команда Старобільського району, вихованці районного Будинку творчості дітей та юнацтва;

  • ІІІ місце – команда м. Сєвєродонецька, вихованці міського Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді.

Крім того, на різних дистанціях Чемпіонату призерами ставали також команди й учасники Кремінського району, м. Рубіжного.

Переможці в особистому та командних заліках були нагороджені грамотами, медалями та цінними подарунками.

Три дні змагань пролетіли як один. Емоції переповнюють учасників: радість перемоги, смуток від програшу, нові друзі, нові враження. Гарному настрою сприяла гарна погода, чудова природа. І невеличкий дощ, що пройшов в останній день змагань, не зіпсував події.

«Найкраще, що сталося зі мною у цьому місяці, море вражень і смішних моментів. Дякую суддям за підтримку та цікаву трасу», – поділилася враженнями учасниця змагань Влада Кременчуцька.

Цьогоріч Чемпіонат відбувся завдяки гостинним сватівчанам, які приклали багато зусиль для організації та проведення Чемпіонату Луганської області з видів спортивного туризму серед юнаків. Департамент освіти і науки облдержадміністрації висловлює подяку керівництву району за сприяння та підтримку проведення заходу; працівникам відділу освіти Сватівської райдержадміністрації та закладів освіти району, які приклали немало зусиль для підготовки місця змагання; представникам ДСНС, які попередньо провели обстеження території з метою виявлення вибухонебезпечних предметів, медичним працівникам та працівникам охорони правопорядку за чергування під час заходу. Дякуємо гостинній Сватівщині!

А всім учасникам бажаємо вдосконалення своїх туристських навичок і вдалих стартів. До нових зустрічей!

  Більше фото: https://www.facebook.com/osvitaloda