Відбулися перші установчі збори Національної дитячої ради29 березня 2018 року у Києві відбулася історична подія –  перші установчі збори Національної дитячої ради (National Children’s Council of Ukraine) при Уповноваженому Президента України з прав дитини Миколі Кулебі. Національна дитяча рада – це дорадчий орган Уповноваженого Президента України з прав дитини, який забезпечує участь дітей у процесі прийняття рішень на рівні держави, впливає на ефективне впровадження реформ, які стосуються дітей, сприяє розвитку громад, дружніх до дитини, реагує на обмеження прав дітей та найгостріші проблеми, від яких вони страждають.

Спікерами заходу були Микола Кулеба, Уповноважений Президента України з прав дитини; Лілія Гриневич – Міністр освіти і науки України; Ангеліна Касьянова, представник України в Європейській дитячій раді; Марія Карчевич, Міністерство молоді та спорту; Андрій Колобов, голова Національної молодіжної ради, Олександр Ярмак – український реп-виконавець.

На збори був запрошений міжнародний спікер Нік Вуйчич, людина надзвичайної харизми, яка надихає навіть мовчки. Він звернувся до дітей зі словами: «Ви – ключ будування на цінностях і на любові. Біжіть, досягайте своїх цілей, любіть себе, інших і гарно ведіть, робіть добро!»

До складу ради  увійшли лідери учнівського самоврядування та випускники інтернатних закладів з усіх регіонів України. Від Луганщини учасником ради став Іванов Ярослав, учень 9-го класу Лисичанської багатопрофільної гімназії.

Ці перші установчі збори стали початком великої справи – просування ідеї дитячої демократії та громадської активності молоді в своєму регіоні. Створення Національної дитячої ради дає дітям змогу усвідомити, що розбудова держави в їх руках, а майбутнє починається сьогодні з малих конкретних справ: написання проектів та пошук коштів на їх реалізацію, участь у створенні НУШ, турбота про благоустрій міст і селищ, захист своїх прав на законодавчому рівні.