Відбулося зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літературиОсновна сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року продовжилася сьогодні, 23 травня, тестуванням з української мови і літератури.

ЗНО  з української мови і літератури є найчисельнішим, адже цей предмет є обов’язковим предметом державної підсумкової атестації для випускників закладів загальної середньої освіти 2019 року. Також державну підсумкову атестацію з української мови і літератури проходять учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти.

Цього року в Луганській області для участі в тестуванні  зареєструвалися 5726 осіб.

На пункти проведення тестування з’явилися 5536 здобувачів освіти (96,7% від загальної кількості зареєстрованих учасників ЗНО). Ті учасники зовнішнього незалежного оцінювання, які з об’єктивних причин не змогли  взяти участь у тестуванні, зможуть взяти участь у додатковій сесії.

Сьогодні 24 пункти зовнішнього незалежного оцінювання працювали в містах Сєвєродонецьку, Лисичанську, Рубіжному, Старобільську, Попасній, Сватовому,  селищах міського типу Біловодську та Новоайдарі, а також у селищі Широкому Станично-Луганського району.

Для проведення зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури було залучено 946 педагогічних працівників. Персонал пунктів ЗНО відпрацював без порушень процедури тестування.

Для п’яти учасників ЗНО, які порушили правила проведення ЗНО, процедуру тестування було припинено через виявлення у них мобільних телефонів.