Візит учнів Луганської області до Республіки ПольщаЗа програмою транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020 роки, під патронатом Віце-Маршалоку Сенату Республіки Польща Марії Коц, за підтримки асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» Львівської обласної ради та Луганської обласної державної адміністрації 16 учнів Луганської області з 09.07.2017 по 14.07.2017 року відпочивали у Польщі – (м. Мазовше, Республіка Польща).

Основними завданнями Літньої Академії були міжнародна інтеграція трьох сусідніх народів українців, білорусів і поляків, пізнавально-розважальна активність дітей, гарний літній відпочинок молоді. Ці завдання у повному обсязі були досягнені через сплановані екскурсії, організаційні зустрічі, конкурси, спільні ігри і розваги, мистецькі майстер-класи,тематичні вечері біля вогнища, дискотеки.

Надовго запам’ятають учасники екскурсійну програму до Варшави: відвідування Старого міста, пішохідні прогулянки вулицями столиці Польщі, смачний обід стравами національної кухні, велич і гордість поляків – Національний стадіон.

Залишилися у захваті діти і після зустрічі з пожежними, які продемонстрували бойову техніку і аварійно-рятувальне обладнання.

У Літній Академії були проведені пізнавальні майстер-класи, де кожна дитина взяла безпосередню участь: «Танцюють всі», гончарство,  паперопластика,  декупаж, робота у трав’яній майстерні ботанічного саду у Коріцині.

Незабутні враження у дітей залишилися після інтеграційної вечері біля вогнища «Страви і традиції Польщі, Білорусі, України». Діти пригостили присутніх хлібом, салом, солодощами,  смаколиками з України, знайомили білорусів і поляків з нашою мовою, державою, з Луганщиною, співали Гімн України, декламували вірші Шевченка, Франка, презентували музичну програму «Наша Україна».

Найголовніше, що діти знайшли спільну мову, потоваришували з товаришами із Білорусії і Польщі.

Від імені учасників подорожі до Польщі висловлюємо щиру вдячність всім, хто брав участь у її організації, за прекрасні, незабутні враження.