ВІТАЄМО ЛАУРЕАТІВ ЩОРІЧНОЇ ПРЕМІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ!Голова Верховної Ради України Андрій Парубій у п’ятницю, 25 травня, відзначив нагородами Верховної Ради України найкращих педагогічних працівників України, а також найталановитіших молодих учених в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково–технічних розробок.

14 вересня 2006 року за ініціативи Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти український Парламент ухвалив Постанову № 131-V  «Про встановлення щорічної Премії Верховної Ради України педагогічним працівникам загальноосвітніх, професійно-технічних, дошкільних та позашкільних навчальних закладів».

А.Парубій наголосив на тому, що, ініціюючи цю Постанову, народні депутати-члени Комітету з питань науки і освіти ставили за мету «піднести роль та авторитет педагога в суспільстві і продемонструвати бажання та прагнення Верховної Ради України цей авторитет і престиж піднімати».

Він також поінформував, що цього року Премія вручається вже вдев’яте. «За ці дев’ять років, з 2008 по 2017, лауреатами премії стали 262 педагоги. А всього зараз у сфері освіти працюють понад 713 тисяч осіб. Тож кандидатів на цю премію ще дуже багато, і я щиро хочу подякувати і відзначити кожного педагога в Україні за справді титанічну працю», – сказав А.Парубій.

Звертаючись до педагогів у контексті нещодавно ухваленої освітньої реформи, Голова Верховної Ради вкотре наголосив, що реформування проводиться у «дуже непростий для країни час, коли доводиться виділяти кошти і концентрувати зусилля усієї системи влади, щоб організувати боротьбу Української держави проти російського агресора».

«Я часто повторюю, що головна війна іде за серця людей, за те, щоб вони могли знати правду, знати, як шанувати свою державу, історію і традиції, як шанувати майбутнє нашої країни, яке ми бачимо тільки в ЄС і НАТО – і ви відіграєте тут ключову і провідну роль, – підкреслив А.Парубій. – Саме тому, коли минулої осені я визначав прерогативи, які реформи найважливіші, серед ключових реформ – медичної, пенсійної, судової, була і освітня реформа – дуже непроста і дуже складна». Ухвалення парламентом цієї реформи Голова Верховної Ради назвав «великим спільним успіхом», але зауважив, що попереду «нас чекає ще великий пласт роботи в напрямку підготовки та розгляду спеціальних законів про освіту – більш вузьких і профільних».

Серед лауреатів Премії цього року – Бражнікова Тетяна Іванівна – завідувач Лисичанського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 8 «Світлячок» Лисичанської міської ради, Колодна Наталія Анатоліївна – директор комунального закладу «Рубіжанський навчально-реабілітаційний центр «Кришталик».