Девʼята Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2018»15–17 березня 2018 року в Київському Палаці дітей та юнацтва відбулась головна подія освітньої галузі України – Девʼята Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2018».

На виставці, організатором якої є Компанія «Виставковий Світ» за підтримки та участі Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, традиційно представляють здобутки заклади вищої, фахової передвищої та післядипломної освіти, наукові установи; закордонні заклади освіти й міжнародні освітні агенції; заклади загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти, обласні й міські органи управління освітою; заклади професійної (професійно-технічної) освіти, навчально-методичні (науково-методичні) центри (кабінети); виробники та постачальники засобів навчання, проектів, програм і рішень для галузі освіти, асоціації, видавництва, освітні портали.

Власний досвід інноваційної освітньої діяльності на Девʼятій Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2018» представили Департамент освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації, Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, 4 методичні кабінети (центри), 4 заклади освіти обласного підпорядкування, 64 заклади загальної середньої освіти – усього 74 учасники.

Свої здобутки педагогічна спільнота Луганщини висвітлила на виставковому стенді «Нова українська школа шлях до якісної освіти», який, як і в попередні роки, викликав великий інтерес у відвідувачів. Експозиція освітян Луганщини представлена двома банерами «Освітні заклади Луганщини територія демократії та успіху» та «ЛОІППО освітній простір для професійного розвитку педагога», які розкривають важливі напрями становлення Нової української школи.

На врочистому відкритті були присутні високоповажні гості, а саме: президент НАПН України, академік НАН України Василь Кремень; директор Інституту модернізації змісту освіти, доктор педагогічних наук Олег Спірін; виконавчий директор освітянських заходів компанії «Виставковий світ» Віталій Сокол та директор компанії «Виставковий світ» Світлана Рудько.

Для підтримки та привітання учасників форуму до виставкового стенду освітян Луганщини завітав Юрій Стецюк, директор Департаменту освіти і науки Луганської облдержадміністрації.

За результатами традиційного рейтингового виставкового конкурсу Луганському ОІППО присвоєно звання «Лідер міжнародної діяльності» з нагородженням Гран-Прі.

У конкурсних номінаціях виставки взяли участь 635 закладів освіти з 25 регіонів України. За підсумками участі Луганського ОІППО та освітніх закладів області в конкурсі з тематичних номінацій представники Луганщини отримали почесні нагороди:

– Золота медаль – Луганський ОІППО, Попаснянська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 21 Попаснянської районної ради Луганської області та комунальний заклад «Новоайдарська обласна загальноосвітня санаторна школа-інтернат І–ІІІ ступенів» Луганської області (номінація «Упровадження сучасних засобів навчання, проектів, програм і технологій для вдосконалення та підвищення ефективності навчально-виховного процесу»); Кремінська школа-гімназія Кремінської районної ради Луганської області та Золотівська багатопрофільна гімназія Попаснянської районної ради Луганської області (номінація «Застосування інноваційних технологій STEM-навчання в аспекті розвитку здібностей вихованців, учнів і молоді»); комунальний дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу № 14 «Білочка» Сєвєродонецької міської ради (номінація «Інноваційні підходи до розбудови інклюзивної освіти як умова розвитку соціальної компетентності дітей і молоді з особливими потребами»).

– Срібна медаль – Луганська обласна психолого-медико-педагогічна консультація (номінація «Інноваційні підходи до розбудови інклюзивної освіти як умова розвитку соціальної компетентності дітей і молоді з особливими потребами»); Рубіжанська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 9 Рубіжанської міської ради Луганської області (номінація «Упровадження сучасних засобів навчання, проектів, програм і технологій для вдосконалення та підвищення ефективності навчально-виховного процесу»).

– Бронзова медаль – Рубіжанська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 8 Рубіжанської міської ради Луганської області (номінація «Упровадження інновацій у педагогічний процес для підвищення якості знань випускників»); опорний навчальний заклад «Золотівська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 5 Попаснянської районної ради Луганської області» (номінація «Розробка та використання інноваційних методик змішаного навчання»).

За програмою виставки відбулись науково-практичні конференції, семінари, круглі столи, мійстер-класи, у яких представники делегації від Луганщини взяли активну участь.

Досвід Луганського ОІППО та навчальних закладів регіону був представлений на круглих столах «Розвиток громадянських компетентностей особистості в умовах Нової української школи» та «Розвиток державно-громадського управління закладом освіти на партнерських засадах» для науковопедагогічних працівників, керівників та педагогів навчальних закладів.

Під час засідань учасники мали змогу обговорити питання реалізації швейцарсько-українського освітнього проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU» в Луганській області; демократичного врядування в умовах реформування освіти в Україні; розвитку громадянських компетентностей у сучасній освітній практиці, а також питання громадсько-державного управління як засобу реалізації освітньої політики на демократичних засадах; залучення громадськості до управління закладом освіти; розвитку партнерських відносин опорної школи з громадою.

Успішний виступ на IX Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2018» – результат наполегливої праці та самовідданості освітян Луганщини.

Вітаємо переможців та учасників виставки й бажаємо їм професійних успіхів!