Делегація Луганської області взяла участь у регіональному семінарі-практикумі за темою «Історія України ХХ століття: виховний потенціал історичної правди»З 30 вересня по 2 жовтня 2019 року у м. Харкові проходила освітньо-бібліотечна зустріч та навчальний регіональний семінар для керівників гуртків історичного краєзнавства, завідувачів військово-історичними музеями закладів освіти, організаторів позашкільної освіти туристсько-краєзнавчого напряму та роботи з національно-патріотичного виховання за темою «Історія України ХХ століття: виховний потенціал історичної правди». Організатори заходу: Міністерство освіти і науки України, Український інститут національної пам’яті, Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді Міністерства освіти і науки України та Міжнародна благодійна установа «Центр національного відродження» спільно з Комунальним закладом «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради, за підтримки Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації. Участь у семінарі взяли 70 педагогічних працівників Харківської, Луганської та Полтавської областей, серед них – 15 педагогів Луганщини з мм. Лисичанська, Рубіжне, Сєвєродонецька, Кремінського, Новоайдарського, Марківського, Міловського, Попаснянського, Старобільського, Сватівського районів, Біловодської ОТГ, представники Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та Луганського обласного центру дитячо-юнацького туризму і краєзнавства.

На урочистому відкритті учасників конференції привітали: Володимир Ігнатьєв, заступник директора Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації – начальник управління освіти і науки; Сергій Неділько, директор Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді Міністерства освіти і науки України; Володимир Тиліщак, заступник Голови Українського інституту національної пам’яті; Тарас Рондзістий, директор Міжнародної благодійної установи «Центр національного відродження».

Під час семінару обговорювались такі важливі питання: виклики перед державною політикою національної пам’яті та нові напрями краєзнавчо-пошукової роботи, організаційно-методичне забезпечення краєзнавчої та музейної роботи у закладах освіти, декомунізація, Українська революція, розвінчування міфів про другу Світову війну, сучасний стан та тенденції розвитку музеїв закладів освіти та багато інших.

Також колектив Харківської обласної станції юних туристів організував цікаві екскурсії для учасників конференції, підчас яких учасники дізнались про історичне минуле Харківщини, відвідали музей пам’яті жертв голодомору, цвинтар жертв тоталітаризму в Харкові, будинок «Слово», в якому в 1931 – 1934 рр. жили видатні українські письменники і поети, парк ім. Т. Шевченка, а також пройшли екскурсійним маршрутом по пам’ятних місцях, пов’язаних з Юрієм Шевельовим – ученим-славістом, мовознавцем, істориком української літератури, літературним і театральним критиком, активним учасником наукового та культурного життя української еміґрації.

Також кожен учасник семінару отримав у подарунок багато цікавої та корисної у роботі літератури від Українського інституту національної пам’яті.

Велика подяка організаторам за цікавий, продуктивний, насичений захід!