Дитячий екологічний парламент України зібрав дітей, яким не байдуже майбутнє природи нашої країниЗ 17 по 20 червня 2019 року в м. Києві на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України (НЕНЦУМ) відбувся Всеукраїнський збір лідерів дитячого екологічного парламенту (ДЕП).

На ДЕП було запрошено юних парламентарів, членів дитячих громадських екологічних організацій, юнацьких секцій товариства охорони природи, активних природоохоронців з числа гуртківців позашкільних навчальних закладів еколого-натуралістичного спрямування з усіх областей України. Луганську область на цьому заході представляли вихованці Сєвєродонецького міського еколого-натуралістичного центру учнівської молоді та Сєвєродонецького міського центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, які є членами міської дитячої громадської екологічної організації (ДГЕО) «ЕкоФорум».

Відкриття роботи дитячого екологічного парламенту України, вже по добрій традиції, почалось з теплого привітання директора Національного еколого-натуралістичного центра Вербицького Володимира Валентиновича. Діти отримали цінні установки та побажання змістовно і весело провести час, набратись досвіду у вирішенні нагальних екологічних проблем своїх регіонів, співпраці з державними і громадськими організаціями і установами природоохоронного спрямування, органами місцевого самоврядування, міжнародними фундаціями тощо.  Сам з’їзд дитячого екологічного парламенту проходив у вигляді презентації кожною командою своїх досягнень в плані захисту природи рідного краю, вирішення екологічних проблем, вивчення та створення нових об’єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ).

Для учасників були організовані цікаві екскурсії по території НЕНЦУМ. Зокрема в Національний музей хліба,  музей акваріумістики, зоолого-тваринницький комплекс. Також для конкурсантів проводили майстер-клас з виготовлення поробок за тематикою «Подарунок воїну».  На третій день заходу організатори організували учасникам екскурсії до Київського Політехнічного Інституту  («Музей авіації та космосу», «Музей історії КПІ»). Екскурсія мала значну профорієнтаційну спрямованість. Культурна програма заходу також передбачала похід до Київського Національного театру оперети.

Протягом  всіх днів з’їзду ДЕП діти відвідували тренінги присвячені проблемам екології, тімбілдінгу. Це дало можливість дітям навчитись правильно і продуктивно спілкуватись в колективі, знаходити партнерів для вирішення конкретних питань тощо.

Всі учасники Всеукраїнського збору лідерів дитячого екологічного парламенту України отримали грамоти за їх вклад у вирішення екологічних проблем своїх областей.

За наслідками участі делегації Луганської області вирішено відродити Луганську обласну дитячу громадську екологічну організацію (ЛО ДГЕО)  «Світанок України», яка до 2014 року була одним з лідерів дитячого громадського руху юних екологів-природоохоронців України. Під її проводом будуть відтворені міські, районні, шкільні дитячі екологічні парламенти, що дозволить інтегрувати екологічну освіту і виховання дітей і молоді у весь освітній простір області, сприятиме формуванню громадянського суспільства в регіоні на засадах толерантності та інвайронментального мислення, сприятиме формуванню позитивного іміджу нашого краю та формуванню нової генерації екологічно свідомих господарів.

Дякуємо Національному еколого-натуралістичному центру учнівської молоді МСОН України за наданий майданчик  для спілкування та визначення своєї громадянської позиції щодо екологічної ситуації в країні молодому поколінню.