Діяльність освітніх центрів «Донбас-Україна» у Луганській області (оперативна інформація станом на 17.07.2017)Відповідно до Закону України від 19.04.2016 № 1114-VІІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права на здобуття освіти осіб, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції», такі особи другий рік поспіль мають можливість отримати документ про повну загальну середню освіту за спрощеною процедурою на базі освітніх центрів «Донбас – Україна» та вступити на обрану спеціальність до вищого навчального закладу в Луганській області без сертифікатів ЗНО за результатами вступних іспитів.

З 19 червня 2017 року в університетах та коледжах області працює 8 таких освітніх центрів, які надають консультативну допомогу, приймають заяви від випускників шкіл з непідконтрольних українській владі територій та територій, що знаходяться на лінії розмежування, на проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації для здобуття документа про базову та/або повну загальну середню освіту з подальшим вступом за спрощеною системою на навчання у вищому навчальному закладі чи професійному ліцеї з 12 липня до 30 вересня 2017 року. Роботу освітніх центрів «Донбас – Україна» у Луганській області організовано в наступних вищих навчальних закладах:

  1. Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля – приймальна комісія та освітній центр «Донбас – Україна» працюють у м. Сєвєродонецьку на базі університету та середніх загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів № 8 та № 13 м. Сєвєродонецька Луганської області.
  2. Луганський державний університет внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка – приймальна комісія та освітній центр «Донбас – Україна» працюють у м. Сєвєродонецьку на базі університету та середніх загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів № 8 та № 13 м. Сєвєродонецька Луганської області.
  3. Луганський національний університет імені Тараса Шевченка – приймальна комісія та освітній центр «Донбас – Україна» працюють у м. Старобільську на базі університету та Старобільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Старобільської районної ради Луганської області.
  4. Луганський державний медичний університет – приймальна комісія та освітній центр «Донбас – Україна» працюють у м. Рубіжному на базі університету та Рубіжанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 Рубіжанської міської ради Луганської області.
  5. Первомайський індустріально-педагогічний технікум – приймальна комісія та освітній центр «Донбас – Україна» працюють у м. Рубіжному на базі технікуму та Рубіжанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 Рубіжанської міської ради Луганської області.
  6. Донбаський державний технічний університет – приймальна комісія та освітній центр «Донбас – Україна» працюють у м. Лисичанську на базі університету та Лисичанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Лисичанської міської ради Луганської області.
  7. Лисичанський державний гірничо-індустріальний коледж – приймальна комісія та освітній центр «Донбас – Україна» працюють  у м. Лисичанську на базі коледжу та Лисичанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Лисичанської міської ради Луганської області.
  8. Луганська державна академія культури і мистецтв та Коледж Луганської державної академії культури і мистецтв – приймальна комісія та освітній центр «Донбас – Україна» працюють у м. Кремінній на базі коледжу та НВК «Кремінська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 – дошкільний навчальний заклад» Кремінської районної ради Луганської області.

Абітурієнти, які проживають на непідконтрольній українській владі території  та не мають документів про освіту державного зразка, можуть звернутися до освітнього центру для проходження річного оцінювання, державної підсумкової атестації та вступних іспитів за спрощеною процедурою. Після проведення  річного оцінювання та державної підсумкової атестації абітурієнт отримує тимчасову довідку, яка є підставою для проходження вступних випробувань, визначених вищим навчальним закладом.

Процедура проходження річного оцінювання, державної підсумкової атестації й вступних іспитів за спрощеною процедурою розпочалася 12 липня.  

Станом на 17 липня 2017 року до освітніх центрів «Донбас – Україна» за консультацією звернулось 426 осіб.

Направлено для проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації  до школи для отримання документу державного зразка:

про базову загальну середню освіту – 6 абітурієнтів;

про повну загальну середню освіту – 14 абітурієнтів;

про базову загальну середню освіту та повну загальну середню освіту – 21 абітурієнт;

подали документи для вступу до ВНЗ  із тимчасовою довідкою (тобто вже пройшли річне оцінювання та державну підсумкову атестацію) – 25 осіб;

подали документи для вступу до ВНЗ  із документом державного зразка (за вступними іспитами) – 137 осіб.

Вступна кампанія до ВНЗ минулого навчального року показала, що активна місцева молодь бажає навчатися за місцем проживання, здобувати знання та практичні навички, а в подальшому працювати на підприємствах та в установах регіону Тому робота із залучення випускників шкіл області, у тому числі з числа тих учнів, які в силу об’єктивних причин не мали змоги отримати український документ про освіту державного зразка, до вступу на навчання до вищих навчальних закладів області за спрощеною процедурою вкрай важлива, в першу чергу, для забезпечення економіки та соціальної сфери Луганщини фахівцями відповідного рівня. До того ж, це відкриває широкі можливості для навчання, працевлаштування й врешті мирного життя в Україні для самих абітурієнтів з непідконтрольних територій, що дозволить у майбутньому успішно реінтегрувати їх у наш правовий та соціальний простір. А це є важливим аспектом у політичному процесі відновлення єдиної України.

Пам’ятаймо, що всі українські випускники, незалежно від місця навчання, то наші діти, діти України. Вони мають рівні права на здобуття освіти. Звертаючись до учнів з непідконтрольних територій та територій проведення АТО, вкотре наголошуємо: вас з нетерпінням чекають у освітніх центрах «Донбас – Україна», бо ви потрібні Україні, а Україна потрібна вам!