У Сєвєродонецьку організовано спеціалізовані курси для педагогів за сприяння Литовської Республіки25-27 серпня 2021 року у м. Сєвєродонецьк Почесне Консульство Литовської Республіки в Луганській області, «Ініціатива психічного здоров’я» Литва, Посольство Литви в Україні проводять триденні інтенсивні курси  проекту «Ефективна профілактика використання психоактивних речовин у школах» для вчителів, психологів та соціальних педагогів закладів загальної середньої освіти, фахівців самоосвіти та здоров’я громадськості.

Заступник голови облдержадміністрації Катерина Безгинська привітала організаторів та учасників заходу, побажала плідної роботи та успішного впровадження інноваційних ідей.

Три дні інтерактивного навчання складаються з двох компонентів:

ознайомлення з принципами доказової профілактики, що базується на Європейській програмі підготовки профілактики Європейського центру моніторингу наркотиків та наркоманії, програмах сприяння психічному здоров’ю, проведення оцінки потреб та підготовка попереднього плану профілактичних заходів;

цільове консультування “Школа без тютюну – допомога курцям”, навчання використовувати спеціальний інструмент, щоб допомогти підліткам кинути палити.

Цей проєкт є знайомством з програмами профілактики використання психоактивних речовин (тютюн, алкоголь, наркотики), що зосереджений на зміцненні психічного здоров’я школярів та націлений допомогти людям, які працюють зі школярами, навчитися запобігати поширенню звички куріння чи алкоголю серед підлітків. Під час курсів фахівці оцінять свої потреби та складуть конкретні плани застосування можливих заходів.