Знай наших!Минулої п’ятниці на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка пройшов фінал ІІ Всеукраїнської олімпіади «Китай: минуле і сьогодення». Луганську область гідно представила учениця першого курсу Сєвєродонецького вищого професійного училища Кісєль Анастасія.

Перед дівчиною стояло складне завдання: не тільки написати цікавий і водночас актуальний твір-дослідження з історії Китаю, але й відповісти на питання, присвячені тисячолітній історії цієї загадкової держави.

На питання чому саме з-поміж інших держав вибір впав саме на Китай, Настя відповіла: «Мене з самого дитинства причаровувала таємничість Сходу, а китайські традиції чайних церемоній, створення справжніх шедеврів мистецтва – нецків спонукали до поглибленого вивчення історії й культури Китаю».

Варто зазначити, що Анастасія однією з перших впоралася з усіма тестовими питаннями, порахувавши їх не надто важкими, а тому мала більше часу аби насолодитися спогляданням студентського побуту одного із найдавніших вузів України. Дівчині (одній з усіх учасників) дозволили відвідати археологічну лабораторію, побачити на власні очі як створюються музейні експонати.

Після нетривалого очікування прийшов най хвилюючий момент – оголошення результатів. І ось воно – Анастасія стала призером олімпіади, посівши почесне 7 місце! Для того, щоб наша переможниця не полишала знайомство з Китаєм, їй подарували українсько-китайський словник та запросили на майстер-класи, що будуть проходити на базі Китайського центру КНУ імені Тараса Шевченка.

Ми приєднуємося до привітань на адресу Анастасії та бажаємо їй подальших перемог, а Сєдих Риммі Сергіївні, як науковому керівнику, творчої наснаги й плідної роботи!