Культурні, освітні та медійні обміни зі Львівщиною матимуть продовження, – Сергій ФільВ облдержадміністрації підбили підсумки реалізації проекту «Змінимо країну разом» щодо культурних, освітніх та медійних обмінів між закладами Луганської і Львівської областей.

Здобутки 2018 року та плани на майбутнє обговорені під час зустрічі виконуючого обов’язки голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Сергія Філя та голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина.

«Приємно, що до започаткованого лише нещодавно проекту вже долучаються інші області, зокрема, Полтавська. Тож, дякую львів’янам за таку гарну ініціативу», – наголосив Сергій Філь.

Він повідомив, що обласним бюджетом 2019 року, який затверджено вчора на засіданні колегії облдержадміністрації, на підтримку цього проекту передбачені суми, аналогічні поточному року.

«Переконаний, що ми знайдемо додаткові ресурси і збільшимо фінансування. Такі проекти дарують неперевершені почуття та спогади на вже життя, насамперед, у дітей. Це ще раз утверджує в думці, що країна рухається у вірному напрямку навіть у складні для Східних областей часи. Держава і обласна влада роблять уже можливе, щоб мінімізувати ці негативні наслідки», – підкреслив Сергій Філь.

За словами Олександра Ганущина, значна більшість із запланованого вдалося реалізувати. Також він повідомив, що наразі вирішується приєднання до цього проекту Харківської області.

Нагадаємо, що конкурс обмінів оголошено 4 квітня у Луганській облдержадміністрації на Форумі партнерства. На обміни співробітників ЗМІ в обласного бюджету Луганщини спрямовано 300 тис. гривень, на обміни у сферах культури та освіти – по 500 тис. гривень. Паралельно відбувався відповідний конкурс і на Львівщині.

Організаторів та учасників конкурсних обмінів Сергій Філь та Олександр Ганущин нагородили обласними відзнаками.

Зокрема, грамоти Львівської обласної ради вручені заступнику голови Луганської облдержадміністрації Ользі Лішик, а також директору Департаменту масових комунікацій Олександру Костенку, начальнику управління культури, національностей та релігій Аліні Адамчук, директору Департаменту освіти і науки Юрію Стецюку.

Миттєвості участі жителів Луганщини і Львівщини в цих обмінах учасники зустрічі переглянули у відеосюжетах та презентаціях.

Крім того, львів’яни підготували спеціальні пам’ятні буклети, а Луганська обласна державна адміністрація, у свою чергу, – інформаційний проспект «Змінимо країну разом», присвячений перебуванні у місті Лева.