Луганська область долучилася до проекту Марини Порошенко з розвитку інклюзивної освіти17 жовтня 2018 року Президент Всеукраїнської благодійної організації «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ПОРОШЕНКА» Марина Порошенко відвідала Луганську область із робочою поїздкою.

Марина Порошенко та голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз підписали Меморандум про долучення області до національного проекту Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації», який реалізується у співпраці з Міністерством освіти і науки України.

Луганщина стала вже 22-м регіоном України, який у рамках загальнодержавної реформи буде розвивати і впроваджувати інклюзивну освіту, а також створювати доступні та якісні умови для навчання «особливих» дітей. 

За словами Марини Порошенко, «на сьогодні в Луганській області функціонує 55 інклюзивних шкіл, у яких навчається 221 дитина з особливими освітніми потребами. Проте інклюзивною освітою охоплено лише 20% таких дітей Луганщини, тому попереду багато роботи».

Марина Порошенко підкреслила, що для неї Луганщина – особливий регіон. Через військові дії він потребує особливої уваги. В освітній сфері це і створення інклюзивно-ресурсних центрів, і підготовка фахівців для роботи з дітьми, які мають особливі освітні потреби.

Юрій Гарбуз подякував дружині Президента України за внесок у розвиток інклюзивної освіти та дієву допомогу Луганщині на шляху реформування освітнього простору. Він також наголосив: «Для нашої області кроки, що відкривають перед дітьми з особливими потребами нові можливості адаптації у соціумі, дуже важливі. Адже це і є головне свідчення нашого європейського вибору, в центрі якого – людина з її потребами і почуттями». За словами очільника Луганщини, на сьогодні в області навчально-виховним процесом охоплено 1198 дітей з інвалідністю та створено 6 інклюзивно-ресурсних центрів (у містах Лисичанську, Рубіжному, Сєвєродонецьку, а також у Попаснянському, Станично-Луганському та Старобільському районах). Кількість дитячих садочків з інклюзивними групами у 2018-2019 навчальному році, порівняно з попереднім, збільшено майже в 2 рази – з 11 до 20 дитсадочків. Так само вдвічі збільшилася кількість закладів середньої освіти: з 27 у 2017-2018 навчальному році до 55 у поточному.

З метою створення доступних та якісних умов навчання таких дітей Фонд Порошенка ініціював та разом із Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ розробив типові проекти Медіатеки та Ресурсної кімнати, які включені до стандартів нового освітнього простору в рамках концепції «Нова українська школа». Марина Порошенко передала ці проекти Юрію Гарбузу для реалізації у Луганській області.

У ході перебування на Луганщині, Марина Порошенко взяла участь у відкритті в м. Рубіжне інклюзивно-ресурсного центру, ознайомилася з роботою реабілітолога, вчителя-логопеда та практичного психолога, поспілкувалася з педагогами, дітьми і батьками.

Наразі в області створено 6 установ, які розпочали свою роботу – в містах Лисичанську, Рубіжне, Сєвєродонецьку, Попаснянському, Старобільському та Станично-Луганському районах.

Також у ході візиту на Луганщину дружина Президента відвідала Рубіжанський навчально-реабілітаційний центр «Кришталик», в якому навчається майже 200 дітей з особливими освітніми потребами – від народження до 18 років, переглянула уривок уроку з вихованцями в тифлокласі, взяла участь у роботі творчої майстерні, поспілкувалася з дітьми та педагогами центру.

Зустріч завершилася флешмобом «Щасливе дитинство на Луганщині», який представили вихованці Рубіжанського навчально-реабілітаційного центру «Кришталик».