Ми віримо в майбутнє твоє, Україно!22 січня щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році, відзначається День Соборності України. Офіційно це свято в Україні відзначається з 1999 року.

Свято Соборності – це урочисте і патріотичне нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

З метою виховання у юних сватівчан почуття національної гідності, згуртування їх навколо ідеї єднання країни напередодні Дня Соборності України в навчальних закладах району були проведені тематичні лінійки «День Соборності України», «Україна – це ти!», на яких присутні познайомилися з історичними подіями 1919 року, що увійшли в історію як День Злуки та Соборності українських земель. Також були проведені виховні години, круглі столи: «Соборна мати Україна одна на всіх, як оберіг», «В соборних душах єдність України, «Україна Соборна – наша гордість і слава», «Єдність народу – запорука благополуччя і добробуту держави», «Історичне значення акту Злуки Українських народних земель». В школах було оформлено виставки художньо-публіцистичної, науково-популярної літератури щодо історії становлення державності України.  Відбувся конкурс дитячого малюнка «Єдина навіки рідна країна».

22 січня понад 500 учнів та вчителів району взяли участь у районному заході – Дню Соборності України, який розпочався покладанням квітів біля пам’ятника Великого Кобзаря  у селі Свистунівка та місті Сватове.

Урочистості продовжилися в центрі міста на майдані Злагоди. У Народному Домі «Сватове-Лучка» відбулися виставки декоративно-прикладного мистецтва та народної творчості, на якій були представлені роботи учнів та педагогів району.

На заході були присутні почесні гості:  заступник голови Луганської облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації Лішик Ольга Петрівна, голова Сватівської райдержадміністрації Мухтаров Дмитро Хайдарович, голова Сватівської районної ради Сліпець Віта Володимирівна, Сватівський міський голова Рибалко Євген Вікторович, заступник голови Сватівської райдержадміністрації Лемешко Ганна Анатоліївна.

Урочиста частина свята розпочалася виносом двадцятиметрового прапора України та прапорів областей, які розгорнули військовослужбовці.

Зворушливо та хвилююче стало інсценування трагічних подій, які відбуваються сьогодні в Україні.

Завершенням свята став «живий ланцюг єднання» як символ духовної єдності України, запорука існування єдиної, соборної держави.

В цей день всі сватівчани проявили почуття національної гідності, прагнення жити та процвітати в єдиній Україні, сильній, багатій та вільній.