Мова гуртує8 листопада 2019 року в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відповідно до Робочого плану з підготовки та проведення обласних заходів до Дня української писемності та мови у Луганській області, затвердженого головою обласної державної адміністрації – керівником обласної військово-цивільної адміністрації, працівники  освітянської спільноти міста Сєвєродонецька написали Всеукраїнський диктант національної єдності, трансляцію якого традиційно здійснює  Українське радіо.

У заході взяли участь заступник голови облдержадміністрації Катерина Безгинська, заступник директора Департаменту освіти і науки Тетяна Ткачова, ректорка Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Ольга Поркуян, викладачі й студенти закладів освіти м. Сєвєродонецька.

Відкриваючи захід, Катерина Безгинська відзначила, що така акція сприяє популяризації української мови, консолідації українського суспільства та вихованню національно-патріотичної свідомості в учнівської та студентської молоді.

Написанню диктанту передував історико-лінгвістичний тренінг, який для присутніх провела завідувачка кафедри української філології та журналістики, кандидат педагогічних наук Галина Бондаренко.

Усі охочі мали змогу після написання диктанту перевірити власний рівень грамотності, бо цього року вперше його текст було оприлюднено через 15 хвилин по закінченні трансляції.

Департамент освіти і науки облдержадміністрації висловлює щиру вдячність учасникам заходу та окремо Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за підтримку просвітницьких ініціатив та сприяння проведенню акції.