МОН запрошує всіх зацікавлених осіб долучитися до громадського обговорення проекту нового Положення про екстернат в загальноосвітніх навчальних закладахЗ метою забезпечення права на здобуття освіти особами з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим, міста Севастополь та неконтрольованих владою територій Донецької і Луганської областей, а також приведення нормативно-правової бази про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах у відповідність до сучасних вимог законодавства про загальну середню освіту Міністерством освіти і науки розроблено нову редакцію Положення про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах (далі – Положення).

Зазначений документ забезпечить додержання державних гарантій права на освіту осіб, які проживали або проживають на тимчасово окупованій території або на території проведення антитерористичної операції та не отримали документів про загальну середню освіту державного зразка.

Протягом останніх трьох років попит на отримання освіти у формі екстернату суттєво збільшився. Після незаконної анексії Криму та початку військової агресії на сході України для здобуття загальної середньої освіти і отримання документів про освіту державного зразка до навчальних закладів чим далі тим більше почали звертатися громадяни, які залишилися проживати на неконтрольованих владою територіях.

Зокрема, у 2016 році документи про загальну середню освіту державного зразка отримали понад 2,5 тис. випускників, які проживали на неконтрольованих територіях та здобули освіту екстерном у навчальних закладах інших регіонів країни. У поточному навчальному році на екстернат вже зараховано понад 2 тис. осіб. Прийом заяв на екстернат триватиме до кінця навчального року.

Крім врегулювання питань здобуття освіти особами з неконтрольованих територій у новому Положенні закладено інші норми, що узгоджуються з положеннями Концепції «Нова українська школа».    

Що нового в проекті Положення:

–         розширено перелік осіб, які можуть здобувати загальну середню освіту екстерном, зокрема, до переліку включено осіб, які проживають на неконтрольованих територіях;

–         збільшено термін подачі заяв на екстернат, таку заяву можна подати з першого вересня;

–         для осіб з неконтрольованих територій термін подачі заяв про зарахування на екстернат не обмежується;

–         рішення про зарахування на екстернат приймає навчальний заклад без погодження з відповідним органом управління освітою;

–         розширено права екстерна на одночасне проведення оцінювання рівня його навчальних досягнень за декілька освітніх рівнів (початкової, базової чи повної загальної середньої освіти);

–         екстернам з неконтрольованих територій, які в один рік проходять атестацію за курс базової і повної загальної середньої освіти, надається право проходження атестації за курс базової загальної середньої освіти без наявності річного оцінювання навчальних досягнень, окрім предметів українознавчої складової.

Проект Положення пройшов неодноразове обговорення робочою групою, до складу якої увійшли керівники навчальних закладів, працівники органів управління освітою та представники громадськості.    

         Просимо долучитися до обговорення проекту Положення і надсилати свої пропозиції та зауваження до проекту акта до 28 лютого 2017 р. на електронну адресу: o_malysheva@mon.gov.ua

Джерело: http://mon.gov.ua/usi-novivni/anonsi-podij/2017/02/09/mon-zaproshue-vsix-zaczikavlenix-osib/