Міжнародна школа з біології у ПольщіНаціональний центр «Мала академія наук України» з 10 по 15 липня 2017 року провів Міжнародну школу з біології на базі Центру інноваційної біологічної освіти у Польщі – BioCentrum Edukacji Naukowej (м. Варшава, Республіка Польща). Школа об’єднала багатьох молодих науковців задля цікавої роботи у біологічній галузі. Луганську область представила Зінченко Валерія (м. Рубіжне) – вихованка секції «Охорона довкілля» обласної очно-заочної школи комунального закладу «Луганська обласна мала академія наук учнівської молоді».

Сучасне обладнання, передові фахівці, цікаво розподілене навчальне навантаження – все це чудово мотивує для подальшого вивчення біології. Метою біологічної школи було зменшення розриву між наукою та суспільством, популяризація біології шляхом проведення навчальних заходів і надання навчальних матеріалів – і ця мета була досягнута.

Чотири незабутні дні молоді біологи брали участь у воркшопах, які проводив Яцек Патрин – науковий керівник  BioCEN. Кожного дня учні заглиблювались у біологічну дисципліну з нового ракурсу: «Вивчай свою ДНК», «Слідами білків», «Взаємодія – внутрішнє життя клітини», «Ферменти у дії». Це були не просто теоретичні лекції, а жива практика, де молодь своїми власними очима могла спостерігати весь неохоплений і досі незнаний світ біологічних процесів. Досліди не лише показували, а й оговорювали, детально пояснювали, відкривали дискусію з незрозумілих питань. Протягом всього теоретично-практичного курсу разом з дітьми працював перекладач, тому мовний бар’єр не став на заваді науковим відкриттям.

Окрім наукової роботи, учасникам була надана незабутня можливість відвідати Старе місто – найстаріший історичний район Варшави. Центром Старого міста служить Ринкова площа з ресторанами, кав’ярнями і магазинами. Навколишні вулиці багаті середньовічною архітектурою, а саме міськими стінами, Варшавським барбаканом,  Собором Святого Іоанна Хрестителя. Також діти відвідали Центр науки Коперник у Варшаві (пол. Centrum Nauki Kopernik), метою якого є популяризація наукових комунікацій, де учасники школи дізналися про закони природи через експерименти на інтерактивних виставках.

Кожен з учасників зміг поринути з головою у дослідницько-експериментальну роботу, відкрив нові горизонти у біологічному світі, навчився працювати з сучасним обладнанням, поглибив знання у представлених галузях, знайшов нові знайомства не лише в Україні, а й за кордоном. Цей великий запас знань і вражень учні пронесуть і використають у подальшій науково-дослідницькій роботі. Міжнародна школа з біології – чудова мотивація для юних науковців у майбутньому стати частиною великої біологічної сфери.