На Луганщині підбили підсумки конкурсу «Чому я поважаю професію військового»DSCF2352+У Луганській області завершився перший обласний учнівський конкурс «Чому я поважаю професію військового». Обрати переможців було складно – адже багато дітей у творах переосмислювали власний досвід переживання війни.

Ініціаторами та співзасновниками конкурсу «Чому я поважаю професію військового» виступили Всеукраїнська громадська організація «Кадетська співдружність» та громадська організація «Громадянський Корпус» (м. Київ). У Луганській області конкурс провели Департамент освіти і науки Луганської облдержадміністрації та Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

Творчий конкурс тривав із 11 березня по 12 квітня 2015 року. Можна відзначити велике зацікавлення дітей у конкурсі, адже у шкільному етапі взяли участь 4660 учнів, які представляють 242 навчальних заклади регіону. У третьому, обласному етапі конкурсу, за звання переможців змагалися 136 учнів із 66 навчальних закладів Луганщини.

У рамках конкурсу учні малювали малюнки на військово-патріотичну тематику, складали вірші, створювали презентації, готували нариси до стіннівок, знімали відеосюжети та писали твори-роздуми. Згідно з положенням конкурсу, учасники змагалися у своїй віковій категорії за номінаціями: 1) «Свій рідний край люби і захищай» – 3–4 класи; 2) «Вірні сини Вітчизни» – 5–8 класи; 3) «Маю честь» – 9–11 класи.

На розсуд журі обласного етапу конкурсу надійшли 24 малюнки, 21 вірш, 20 презентацій, 17 нарисів, 14 творів-роздумів, 13 відеосюжетів. У роботах учні зверталися до теми сучасних бойових дій на теренах Луганщини й Донеччини, а також до історії Другої світової війни.

«Деякі твори надійшли від дітей, які віч-на-віч зіткнулися з особистими втратами – втратами близьких, або вимушеною розлукою з близькими, втратою житла або неможливістю туди повернутися, – розповіли члени журі. – Від їхніх емоційних робіт з’являлися сльози на очах».

Запам’ятався членам журі малюнок, на якому військовий у вигляді ангела охороняє мирний сон хлопчика; розділена на дві частини картина краю – в одній вирує війна та розруха, а в іншій мирні хлібороби засіюють поле пшеницею; картина зустрічі солдата з сином тощо. Вразили читачів емоційністю нариси, які в більшості випадків виявилися автобіографічними.

Усього визначено 24 переможці конкурсу в Луганській області. Несподіванкою стала активна участь дівчат у конкурсі «Чому я поважаю професію військового»: більше половини переможців (15 осіб) є саме дівчатами.

Переможці конкурсу в кожній номінації серед учнів 5–8 та 9–11 класів отримають нагороду – поїздку до м. Києва, яка передбачає проживання в Київському військовому ліцеї ім. І. Богуна, безкоштовне харчування та екскурсії столицею. Кращі роботи учасників конкурсу також будуть відзначені спеціальними призами.

Урочиста церемонія нагородження переможців відбудеться 22 квітня 2015 року у м. Сєвєродонецьку.