Обласний семінар-практикум зі спортивного туризму
1-3 лютого 2019 року в м. Сватове на базі Сватівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 відбувся обласний семінар-практикум з техніки спортивного туризму для організаторів, керівників гуртків та суддів туристських змагань з учнівською та студентською молоддю (в приміщеннях). Організатори заходу – Департамент освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації та Луганський обласний центр дитячо-юнацького туризму і краєзнавства. Участь у семінарі взяли 34 педагоги та студента з мм. Лисичанська, Рубіжного, Сєвєродонецька, Попаснянського, Кремінського, Сватівського, Старобільського, Новопсковського районів та Біловодської ОТГ.

Підготовка кадрів зі спортивного туризму є одним із основних завдань Луганського обласного центру дитячо-юнацького туризму і краєзнавства. Під час семінару учасники обговорили технічний регламент проведення змагань з пішохідного туризму, підсумки І етапу Чемпіонату України зі спортивних туристських походів серед учнівської та студентської молоді, перспективи розвитку дитячо-юнацького туризму в Луганській області.

Другий день семінару учасники вивчали проходження окремих технічних етапів. Усі учасники удосконалили навички роботи з організації страховки та супроводження, а також освоїли етапи «дюльфер», «траверс», підйом по вертикальним перилам та ін.

Дитячо-юнацький туризм на Луганщині набирає обертів. З кожним роком кількість педагогів, які долучають молодь до спортивного туризму збільшується. Сподіваємось, що набуті під час практичного семінару вміння та навички будуть застосовані педагогами в роботі з учнівською молоддю в гуртках туристського напрямку та під час підготовки й організації масових заходів зі спортивного туризму в закладах освіти.

Луганський обласний центр дитячо-юнацького туризму і краєзнавства висловлює подяку відділу освіти Сватівського району та колективу Сватівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 за організацію та проведення обласного семінару-практикуму зі спортивного туризму.