ОНЛАЙН-НАРАДА ЩОДО ОГЛЯДУ МУЗЕЇВ ПРИ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ У 2021/2022 РОЦІ11 листопада 2021 року відбулася онлайн-нарада з фахівцями відділів освіти, відповідальними за проведення огляду музеїв при закладах освіти у громадах у 2021/2022 навчальному році. Організаторами є Департамент освіти і науки Луганської облдержадміністрації та Луганський обласний центр дитячо-юнацького туризму і краєзнавства. Метою заходу була розгляд питань щодо організації обласного етапу Всеукраїнського огляду музеїв при закладах освіти та особливості підготовки учасників до І (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти “Край, в якому я живу” в 2022 році. Участь у заході взяли фахівці із 14 територіальних громад Луганської області.

Учасників наради привітала Наталія Жукова – головний спеціаліст відділу позашкільної, спеціальної освіти, закладів та установ обласної комунальної власності Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації, яка наголосила на необхідності приведення експозицій музеїв до вимог чинного законодавства.

Під час наради директор Луганського обласного центру дитячо-юнацького туризму і краєзнавства Тетяна Сідєльнікова наголосила, що музей закладу освіти – широке поле творчості учнів і педагогів. Тому організація діяльності музеїв в закладах освіти є важливою складовою виховання учнівської молоді.

Вікторія Куценко, завідувач методичним відділом Центру, поетапно розібрала організаційні питання, навела нормативні документи щодо проведення обласного етапу Всеукраїнського огляду музеїв при закладах освіти та звернула увагу на особливості ведення документації музеїв.

Методист Тетяна Сергєєва зупинилася на питанні організації та проведення І (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти “Край, в якому я живу” в 2022 році.

Наостанок організатори висловили сподівання на збереження музейних фондів закладів освіти та ефективне функціонування музеїв задля збереження історичної пам’яті для майбутніх поколінь.