Освітній процес організовано у 141 навчальному закладі Луганщини: відбулась традиційна серпнева педконференція“Попри суттєві інфраструктурні та кадрові втрати функціонування системи освіти області забезпечене на гідному рівні. Результат роботи – 85 переможців предметних олімпіад та 160 медалістів! Але ситуація, яка склалася, – непроста. Зрозуміло, що більшість дітей-ВПО переходять до шкіл того регіону, де безпечніше і є ймовірність стаціонарного навчання. 700 педагогів змушені адаптуватися до роботи з-за кордону. Дякую, що попри всі виклики ви залишаєтеся працювати та навчати наші майбутні покоління”, – звернувся очільник Луганщини Артем Лисогор до учасників серпневої педагогічної конференції «Освіта Луганщини: якість, доступність, безпечність».

Про стан справ в освітній галузі та основні напрями роботи на 2023/2024 начальний рік поінформував директор Департаменту освіти та науки облдержадміністрації Юрій Стецюк.

Він наголосив, що освітній процес заплановано проводити за єдиною можливою в існуючих умовах дистанційною формою навчання.

Усього працюватиме 141 навчальний заклад 20 громад області. У тому числі: 83 загальноосвітні школи, 14 закладів дошкільної та 8 закладів позашкільної освіти.

Крім того, студентів приймуть чотири університети та 18 закладів професійної та фахової передвищої освіти Луганської області.

У співпраці з міжнародними донорами для організації якісного дистанційного навчання педагогам та дітям із соціально незахищених родин передані 2 415 ноутбуків та планшетів. Проте, це лише третина від потреби.

Кадрове забезпечення освітньої галузі становить 99,5 %. Наразі головне завдання – максимальне збереження педагогічного потенціалу, з урахуванням необхідності відновлення роботи закладів освіти після деокупації.

Особлива увага на форумі була приділена питанням відновлення системи освіти після звільнення тимчасово окупованих територій. Варто зазначити, що Департамент освіти та науки облдержадміністрації спільно з ГО «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» в рамках проєкту DECIDE розробив «Стратегію відновлення та розвитку освіти Луганської області на 2023-2027 роки».

«Створення безпечного освітнього середовища та продовження здобуття освіти дітьми за місцем їх постійного чи тимчасового перебування є надважливим й для відновлення системи освіти після деокупації області. Тому необхідно максимально зберегти кількість навчальних закладів та педагогічних працівників, сформувати Гвардію освітян», – зазначив начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор.

Та визначив ключові завдання, які мають вирішувати керівники громад в освітній сфері: забезпечення фінансування відновлених закладів дошкільної та позашкільної освіти, прийняття цільових програм подолання освітніх втрат із залученням відповідного фінансування, а також розвиток системи підготовки робітничих кадрів для відновлення Луганщини.

Під час заходу Артем Лисогор привітав голову вченої ради, першого проректора Луганського національного університету ім. Тараса Шевченка Віталія Курила із відзначенням державною нагородою – орденом «За заслуги» І ступеню. Віталій Курило став повним кавалером ордена «За заслуги».