Освіту – кожному!17-18 липня 2018 року Луганську область з моніторинговим візитом відвідали виконуюча обов’язки директора Департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Кретович Світлана Сергіївна та виконавчий директор громадської організації «Фонд «Відкрита політика» Жданова Ірина Анатоліївна.

18 липня об 11:00 у приміщенні прес-центру Луганської ОДА за підтримки Посольства Литовської Республіки в Україні відбулася прес-конференція «Освіту – кожному! Доступ до якісної освіти: проміжні результати вступної кампанії абітурієнтів з непідконтрольних Уряду України територій Луганської області, «лінії розмежування» та навчання вчителів інноваційним STEM/STrEAМ методикам».

Організаторами захода стали ГО «Фонд «Відкрита політика» та  Луганська обласна державна адміністрація.

Спікерами виступили Ольга ЛІШИК – заступник голови Луганської облдержадміністрації, Ірина ЖДАНОВА, Світлана КРЕТОВИЧ, Юрій СТЕЦЮК – директор Департаменту освіти і науки Луганської облдержадміністрації.

У заході взяли участь представники освітніх центрів «Донбас-Україна», представники педагогічної громадськості Луганщини, які мали змогу отримати відповіді на питання, що виникли під час перебігу вступної кампанії 2018 року.

Ольга ЛІШИК привітала гостей та наголосила на необхідності створення рівних умов отримання якісної освіти для всіх без виключення жителів області.

Юрій СТЕЦЮК познайомив присутніх з перебігом вступної кампанії – 2018 для абітурієнтів з непідконтрольних Уряду України територій Луганської області, «лінії розмежування», проміжними результатами роботи Освітніх Центрів.

Гості зазначили, що цього року суттєво збільшилася кількість дзвінків. За два тижні липня на «гарячу лінію» Фонду «Відкрита політика», яка наразі працює спільно з МОН, вже надійшло понад 3 тис. звернень, з них понад 200 – з непідконтрольних територій, території вздовж «лінії розмежування», 66 – з окупованого Криму. Тільки за один день 13 липня на «гарячу лінію» надійшло 387 дзвінків.

Під час заходу ще раз було наголошено, що абітурієнти з тимчасово непідконтрольних територій Донецької, Луганської областей, «лінії розмежування» мають можливість без паспорта, атестата, сертифікатів ЗНО вступити на бюджет до українських університетів, коледжів, технікумів та профтехучилищ за спрощеною процедурою вступу – через Освітні Центри «Донбас-Україна». Для того, щоб гарантовано навчатися на бюджеті – потрібно подати документи до 18:00 20 липня, вступні іспити – до 26 липня, за контрактом – до 28 вересня. Підготуватися до вступу можна за допомогою безкоштовних відеоуроків, презентацій, тестів на сайті dostupnaosvita.com.ua. Реєстрація НЕ ПОТРІБНА!

Також було презентовано відеоінструкцію для абітурієнтів зі сходу України, створену за підтримки Посольства Литовської Республіки в Україні, інші інформаційні продукти.

Світлана КРЕТОВИЧ відповіла на численні питання директорів закладів загальної освіти та керівників освітніх центрів, які виникають під час вступної кампанії.

   

Ірина ЖДАНОВА презентувала новий литовсько-український проект «Освіту – кожному! Підвищення інституційної спроможності місцевих громад Донецької та Луганської областей», у рамках якого Фонд «Відкрита політика» вже розпочав навчання вчителів, освітян Луганської області інноваційним STEM/STrEAМ методикам, проектному менеджменту та фандрайзингу, провів тренінг «Освіту – кожному! Open GREEN STrEAM» у Міжнародній зеленій школі у с. Космач на Івано-Франківщині.

У відкритому креативному зеленому просторі Міжнародної зеленої школи 30 освітян з Донецької і Луганської областей, територій вздовж «лінії розмежування» (у т. ч. представники Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти) перейняли унікальний досвід поєднання цікавої науки з традиційним мистецтвом, зеленими цінностями, ознайомилися з освітніми інноваційними кейсами країн ЄС, України, інших країн світу. А також дізналися, як навчити учнів робототехніці, інжинірингу, 3D-моделюванню за допомогою дешевих матеріалів.

Наступний тренінг у рамках проекту відбудеться у вересні цього року у м. Рубіжне Луганської області.

  Більше фото:  https://www.facebook.com/osvitaloda