Педагоги навчаються30 січня 2017 року в Рубіжанському навчально-реабілітаційному Центрі «Кришталик» фахівцями соціально-медико-психолого- педагогічної служби  був проведений тифлосемінар для педагогічного колективу та батьків вихованців Центру. Основними завданнями якого було теоретичне та практичне підвищення професійного рівня педагогів та ознайомлення батьків з роботою фахівців служби.

Лікар-офтальмолог Центру, Казакова Ірина Іванівна, провела заняття-практикум –  «Плеопто-ортоптичне лікування як засіб реабілітації дітей з порушенням зору» під час якого докладно розповіла про офтальмологічні апарати, якими оснащено кабінет охорони зору центру. Це – Лазер-СМ-5,апарат спектральний офтальмологічний АСО-1, «Фосфен»-mini, «Панорама», «Струмок», «Сіноптафор» , тренажер-масажер «Бриз».

Як крок вперед до технічного прогресу кабінет охорони зору  Центру забезпечений спеціальними комп’ютерними програмами, а саме : Релакс/Тренінг,  Контур, Страбізм, АЙ , Клинок, Квітка, Чибіс, Павучок , Хрестик.

Після теоретичної частини батьки, педагоги та усі присутні  мали унікальну можливість  спробувати дію апаратів та комп’ютерних програм  на собі. Це стало наочним прикладом роботи лікаря-офтальмолога та медичної сестри плейортоптичного лікування, які працюють в Центрі.

Другим напрямом роботи тифлосемінару було вдосконалення знань і навичок педагогів і батьків сліпих дітей та із залишковим зором у оволодінні  крапково-рельєфним шрифтом Брайля. Майстер-клас «Система Брайль – ключ до навчання незрячої дитини» провела вчитель-реабілітолог Центру, Руденко Оксана Миколаївна, яка розповіла про нові підходи та інноваційні технології  в корекційній роботі зі сліпими і слабозорими дітьми.

Підводячи підсумок тифлосемінару фахівці служби   наголосили, що тільки коли  педагог буде рухатися у ногу з часом, постійно займатися підвищенням свого професійного рівня , навчально – виховний процес буде більш досконалим і ефективним, та зазначили, що тільки тісний тандем та співпраця батьків і педагогів дає можливість досягти гарного результату. Завдяки плідній співпраці з Національним педагогічним університетом імені М.П. Драгоманова, в якому навчаються наші педагоги, тифлосемінари у НРЦ «Кришталик» мають науково-методичне підґрунтя.