ПЕРЕМОГА ВИХОВАНЦІВ ЛОЦДЮТК У ХАРКОВІ!З 20 по 22 лютого 2018 року у м. Харкові проходила ХІІІ Всеукраїнська філософська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Пізнай себе, свій рід, свій нарід…». Організатори заходу – Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді Міністерства освіти і науки України спільно з Комунальним закладом «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради, філософським факультетом Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за підтримки Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації. 216 учнів закладів освіти з 16 регіонів України взяли участь у роботі конференції. Луганську область на заході представляли вихованці Луганського обласного центру дитячо-юнацького туризму і краєзнавства Георгій Ліпартія з роботою «Відродження традицій виготовлення народної ляльки» (керівник Вікторія Куценко) та Ілля Карачев з роботою «Сучасний погляд на формування етнічної структури Луганщини» (керівник Тетяна Сергєєва).

На урочистому відкритті учасників конференції привітали Карпова Л.Г., директор Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації, Омельченко Д.Г., заступник директора Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, Ігнатьєв В.В., заступник директора Департаменту – начальник управління освіти і науки, Карпенко І.В., професор, доктор філософських наук, декан філософського факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Ярмиш Г.П., науковий співробітник Національного літературно-меморіального музею Г.С. Сковороди.

20 лютого 2019 року учасники конференції відвідали художньо-меморіальний музей І.Ю. Рєпіна, картинну галерею «Лауреати премії імені І.Ю. Рєпіна» у м. Чугуїв, та ознайомилися з головними історико-культурними пам’ятками міста Харкова.

21 лютого учасники працювали у 6 секціях краєзнавчої конференції. Юні дослідники Луганщини представляли свої роботи у секціях «Етнографічні особливості рідного краю» та «Сенс життя у поглядах сучасної молоді». За підсумками роботи у кожній секції було відзначено кращі роботи, серед яких і роботи луганчан. Юні дослідники були нагороджені грамотами Філософського факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.

Також, грамотою Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді за сумлінну працю у вихованні учнівської молоді засобами краєзнавства та вагомий особистий внесок у дослідження історії та духовності рідного краю була нагороджена і керівник гуртка «Туристична пісня» ЛОЦДЮТК Сергєєва Тетяна Сергіївна.

Усі учасники конференції отримали збірку тез науково-дослідницьких робіт «ХІІІ Всеукраїнська філософська конференція учнівської молоді «Пізнай себе, свій рід, свій нарід…», в яку також увійшли роботи ще двох вихованців Луганського обласного центру дитячо-юнацького туризму і краєзнавства: Микити Легостаєва – «Сучасний стан бджільництва в Луганській області» (секція «Етнографічні особливості рідного краю») та Марії Баннікової – «Стежками Булавінського повстання» («Духовні скарби мого краю»).

Ми вітаємо Георгія та Іллю, а також їхніх керівників – Вікторію Куценко та Тетяну Сергєєву з перемогою та бажаємо їм наснаги й успіхів у майбутньому!

Більше фото: https://www.facebook.com/osvitaloda/