Пишаємось переможцями ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса ШевченкаПідбито підсумки заключного етапу ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка  2022-2023 навчального року, і знову Сєвєродонецькій міській територіальній громаді є ким пишатися – четверо учнів посіли призові місця!

І місце – Кіяшко Злата, учениця 5 класу середньої загальноосвітньої школи I-IIІ ступенів №16 м. Сєвєродонецька Луганської області. Злата –  талановита дівчинка, яка із самого дитинства проявляла творчі здібності: складала коротенькі віршики, цікаві розповіді. Сьогодні вона цікавиться фантастичною літературою, грою на укулеле та гітарі. Із задоволенням бере участь у мовно-літературних конкурсах і цим завдячує своїй вчительці Малишко Ользі Вікторівні та підтримці батьків.

Малишко Ольга Вікторівна – творчий педагог, що вдало впроваджує ідеї Нової української школи в освітній процес. Вчитель розвиває творчий потенціал учнів засобами інтерактивного навчання.

ІІ місце – Кіяшко Дмитро, учень 6 класу середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №8 міста Сєвєродонецька Луганської області. Наразі мешкає у м. Чортків Тернопільської області.

У 2022-2023 н.р. Дмитро посів І місце в ІІ етапі Міжнародного конкурсу імені Т.Г. Шевченка, І місце в ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу імені Петра Яцика, ІІ місце у ІІ та ІV етапі Міжнародного конкурсу імені Т.Г  Шевченка.

Найбільше Дмитрові подобаються уроки української мови та літератури, зарубіжної літератури, англійської мови, географії та історії.

Величезним захопленням хлопця є шахи. Ще мешкаючи в Луганській області, Дмитро посідав призові місця в обласних та міських турнірах. Після нашої перемоги   мріє подорожувати світом. А зараз з великою цікавістю досліджує Захід країни, проте мріє  повернутися до рідного краю – нашої привітної та різноманітної Луганщини!

Висловлюємо подяку Славінській Галині Миколаївні за підготовку Дмитра до конкурсів та олімпіад, цікаві уроки української літератури та захоплюючі обговорення творів.

ІІ місце – Гергель Арина, учениця 8 класу середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 м. Сєвєродонецька Луганської області.

У 2022-2023 навчальному році Арина стала призеркою міського етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з історії та хімії. Вона переможниця Всеукраїнської акції «Новорічна листівка на передову».

Арина багато читає, захоплюється й надихається творчістю Тараса Шевченка та Ліни Костенко, робить упевнені кроки в написанні власних прозових творів. Має природне мовне чуття, уміє бачити прекрасне в навколишньому світі. Дівчина – тонка й чуйна особистість, тому, окрім слова, музика та вокал є вірними супутниками її життя. Будучи справжнім патріотом своєї країни, Арина багато часу приділяє вивченню історії України, її культури та традицій.  У вільний час займається бальними танцями, пейзажним фотографуванням.

Підготувала Арину до мовно-літературного конкурсу вчитель української мови і літератури Сауленко Тетяна Михайлівна.

ІІІ місце – Ширяєва Аліна, учениця 11 класу Ліцею багатопрофільного міста Сєвєродонецька Луганської області.

Аліна – переможниця І та ІІ етапів, а також Дипломантка ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови і літератури, переможниця І, ІІ і ІІІ етапів ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка.

Підготувала Аліну до Олімпіади та конкурсів вчитель української мови і літератури Марисняк Тетяна Миколаївна.

З усіма українцями Аліна поділяє одну мрію — перемогу. Дівчина впевнена, що після перемоги на нас чекає розквіт мистецтва, науки, культури в цілому й багато теплих слів від близьких людей, яких ми так давно не бачили.  Дуже хоче Аліна зустрітися зі своїми подругами, за якими безмежно сумує і які за час цих випробувань встигли стати для неї по-справжньому рідними. Слід пам’ятати, що наша країна — фенікс, який вийде з попелу могутнім та чарівним птахом.

Аліна планує вчитися мистецтву перекладу та в майбутньому перекладати художню літературу, аби українці мали змогу читати світові бестселери рідною мовою, бо мова — одна з найголовніших складових культури, яка є невід’ємною частиною народу.

Ми пишаємося кожним нашим учнем, кожним переможцем Конкурсу, кожним педагогом, які в такий нелегкий час не просто вчать дітей українській мові і літературі, а й прищеплюють дітям необхідні сьогодні навички: критичне мислення, креативність, ініціативність, дослідницькі навички, відповідальність, медіаграмотність, вміння спілкуватися, висловлювати свою думку та обґрунтовувати її.

Вітаємо з перемогою в Конкурсі та бажаємо вам подальших звершень і досягнень!