Понад 6000 осіб візьмуть участь у цьогорічному ЗНО на Луганщині, – брифінгПро це повідомив директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Юрій Стецюк під час брифінгу для ЗМІ сьогодні, 5 червня.

Загалом в області створено мережу з 28 пунктів проведення ЗНО: у Сєвєродонецьку (6 пунктів), Лисичанську (4 пункти), Рубіжному (5 пунктів), Новоайдарі (1 пункт), с. Широкий (Станично-Луганський район) (1 пункт), Попасній (2 пункти), Старобільську (5 пунктів), Сватовому (2 пункти), Біловодську (2 пункти).

Серед 6095 учасників, які зареєструвалися на основну сесію ЗНО, 3528 – випускники закладів загальної середньої освіти, 933 – випускники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, 813 – випускники закладів фахової та перед фахової вищої освіти, 821 – випускники минулих років.

Для якісного проведення зовнішнього незалежного оцінювання зареєстровано 1238 педагогічних працівників, які зможуть забезпечити функціонування пунктів проведення ЗНО відповідно до існуючих вимог.

Юрій Стецюк зазначив, що медичні працівники на пунктах тестування будуть здійснювати проведення термометрії та виявляти учасників з ознаками респіраторних хвороб.

Важливо, що пункти тестування з іноземних мов функціонуватимуть в Сєвєродонецьку та Старобільську. Ці пункти забезпечені аудіопрогравачами в необхідній кількості та мають по одному резервному на кожний пункт проведення ЗНО.

Слід зауважити, що у цьому році для складання ЗНО на основну сесію зареєструвалося 329 учнів, які проживають на тимчасово непідконтрольній українській владі території.

Для випускників, які проживають поза межами базових округів, буде організовано підвезення до пунктів проведення ЗНО та у зворотньому напрямку з урахуванням вимог щодо організації протиепідемічних заходів при наданні послуг з перевезення пасажирів.

Спікер також поінформував, що 15 та 17 червня проходитиме пробне ЗНО, на яке зареєструвалися 3384 учасники. Для його проведення створено 13 пунктів у 10 містах та районах.

Також будуть функціонувати три пункти перевірки завдань ЗНО відкритої форми з розгорнутою відповіддю з математики, української та англійської мов. Ці пункти будуть розташовані у Сєвєродонецьку. Для забезпечення якісної перевірки завдань ЗНО відкритої форми залучено 201 педагогічного працівника.