«Природа кличе, час сплива…»Відповідно до Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2019 рік з 16 до 18 квітня цього року у місті Суми Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді Міністерства освіти і науки України спільно із Сумським обласним центром позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю було проведено фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» за темою «Моя мала Батьківщина».                                             

Конкурс проводився з метою підвищення рівня еколого-просвітницької та природоохоронної діяльності учнівських колективів екологічної просвіти. Цього року у конкурсі взяли участь 21 команда, що представляла, відповідно, 21 область України.  У зв’язку з тим, що Луганський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді розпочав свою роботу 1 березня 2019 року, вперше за п’ять останніх років свою природоохоронну роботу очно представила і Луганська область. Її представляв переможець обласного етапу – агітколектив «Рятівники міста» Сєвєродонецької СЗШ І-ІІІ ступенів № 17. Девізом їх стали слова з «Гімну юнната Луганщини»: «Природа кличе, час сплива…». Учасники проявили дійсні творчі здібності. Гідно розкрили тематику і проблематику конкурсу. У виступі ставився акцент на практичні дії з упорядкування свого міста, яке і є малою Батьківщиною. Попри відсутності досвіду виступів на всеукраїнському рівні, за підсумками конкурсу, команда Луганської області стала переможцем в номінації «Надія конкурсу».   

Юні луганчани також взяли активну участь у еко-арті «Мотивуй до дій!», присвяченому Всеукраїнському Дню довкілля. Захід було проведено з метою поширення екологічних знань засобами образотворчого мистецтва. Діти створили соціально-екологічну рекламу із закликом до виконання практичних природоохоронних дій на папері та розмістили фото цієї реклами на інтернет-платформах з хештегом #землянашспільнийдім.

Команда «Рятівники міста» проявила активність і чудові знання з екології під час виконання завдань квесту. Квест з елементами спортивного орієнтування «Зелені орієнтири» проводився з метою пропагування ідей сталого розвитку, екологічно доцільних моделей поведінки, здорового способу життя. Важливим було те, що діти на всю Україну розповіли про те, що Луганська область відрізняється серед інших областей контрастними та різноманітними ландшафтами. Особливо захоплювали розповіді про крейдяні відслонення над заплавами річок, поймові та плакарні ліси, степові балки, ковила та розмаїття первоцвітів, Донецький кряж із пагорбами, скелями і глибокими байраками, дзвінкий спів жайворонів над степом, горде паріння степових орлів та іншу красу нашої Луганщини.

За підсумками участі у конкурсі були зроблені суттєві висновки. Тепер наша область, маючи уявлення про тенденції розвитку екологічних агітколективів учнівської молоді України, поступово буде повертати собі позиції лідера у цьому напрямку роботи. Вже наступного року, коли тематикою буде «95-річча юннатівського руху в Україні», ми нагадаємо всій Україні, що наша область була другою, після міста Києва, де у 1927 році була відкрита Педагогічна біостанція (тоді так називались станції юних натуралістів). Нам є, що пригадати і до чого прагнути.

Закликаємо всіх: « Вивчайте, любіть і бережіть свій рідний край!».