Підготовка до навчального року: Станично-Луганський районНа Луганщині триває підготовка  до нового начального року закладів освіти. 

Створення безпечних та комфортних умов для навчання і виховання дітей, забезпечення рівного доступу до якісної освіти сьогодні є пріоритетним  завданням Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації, міських рад міст обласного значення та райдержадміністрацій.

10 серпня 2017 року заступник голови облдержадміністрації Лішик О.П.  і  директор Департаменту освіти і науки Стецюк Ю.В. перевірили  стан підготовки закладів освіти Станично-Луганського району до нового 2017-2018 навчального року.

Під час зустрічі з головою Станично-Луганської райдержадміністрації Золкіним Ю.О., керівником апарату-в.о. заступника голови Станично-Луганської райдержадміністрації Гавришем О.М. та начальником відділу освіти Станично-Луганської РДА Коноваловою В.Ф. керівництво області обговорило стан та перспективи розвитку системи освіти району та актуальні проблеми підготовки закладів освіти до навчального року та осінньо-зимового періоду. Під особливою увагою – питання створення у районі 2 опорних загальноосвітніх навчальних закладів.

Мережу навчальних закладів району складають 19 дошкільних навчальних закладів, у яких дошкільну освіту отримують 560  вихованців, 18 загальноосвітніх навчальних закладів, де навчаються  2472 учні.  На лінії зіткнення з підвищеною бойовою активністю знаходяться 10 дошкільних і 20 загальноосвітніх навчальних закладів. На сьогодні усі навчальні заклади району відновлено, працюють у штатному режимі. Відділ освіти Станично-Луганської РДА прогнозує збільшення контингенту учнів загальноосвітніх навчальних закладів на 100 осіб.

Заступник голови облдержадміністрації О. Лішик підкреслила: «Важливо те, що у новому навчальному році всі учні 1-х класів та 71% учнів 2-5 класів будуть навчатися державною мовою. Районна адміністрація виділила кошти на придбання відповідних підручників для всіх шкіл. Активно ведеться робота по підготовці проектів та виготовлення проектно-кошторисної документації для участі в різноманітних конкурсах та інвестиційних програмах. І є реальні результати. Виграні проекти по ДФРР та міні-гранти від Всеукраїнських та Міжнародних організацій. Велику допомогу надають закладам освіти волонтери та військові. Окрема вдячність ЮНІСЕФ».

Керівництво області відвідало комунальний заклад «Широківська загальноосвітня школа  І – ІІІ ступенів Станично-Луганського району Луганської області», яка у перспективі стане опорною школою. За кошти місцевого бюджету на сьогодні закуплено 2 навчальні кабінети хімії  та фізики, меблі для навчальних приміщень, проведено заміну опалення, вікон.

Також було відвідано комунальний заклад «Кіндрашівська загальноосвітня школа  І – ІІІ ступенів Станично-Луганського району Луганської області». На сьогодні школа, яку було сильно зруйновано обстрілами, практично відновлена. З обласного  бюджету було виділено кошти на обладнання у закладі спортивного майданчика.

В ході робочої поїздки було також перевірено готовність до нового навчального року Петропавлівської ЗОЩ І-ІІІ ступенів, Артемівського НВК, Петропавлівського та Кіндрашівського ДНЗ.