Підписання Меморандуму про співпрацю щодо формування мережі інклюзивно-ресурсних центрів між Луганською обласною державною адміністрацією і головами міських рад та райдержадміністрацій31 травня 2018 року за ініціативою Благодійного Фонду Марини Порошенко та Луганської обласної державної адміністрації за сприяння Департаменту освіти і науки облдержадміністрації  відбулося підписання Меморандуму про співпрацю щодо формування мережі інклюзивно-ресурсних центрів між Луганською обласною державною адміністрацією і головами міських рад та райдержадміністрацій з метою реалізації реформи інклюзивної освіти та створення дієвої мережі інклюзивно-ресурсних центрів, консолідації зусиль для створення у Луганській області необхідних умов для надання психолого-педагогічної, консультативно-педагогічної та інформаційної допомоги дітям з особливими потребами, їхнім батькам та працівникам закладів освіти.

Меморандум підписано між Луганською обласною державною адміністрацією у особі Юрія Клименка, заступника голови, виконуючого обов’язки голови Луганської обласної державної адміністрації–керівника обласної військово-цивільної адміністрації та головами міських рад міст Лисичанська, Рубіжне, Сєвєродонецька, головами районних державних адміністрацій Попаснянського, Станично-Луганського, Старобільського районів.

Участь у заході взяли заступник голови облдержадміністрації Ольга Лішик та директор Департаменту освіти і науки Юрій Стецюк.

За словами Юрія Стецюка, Меморандумом передбачається створення у 2018 році шести інклюзивно-ресурсних центрів для забезпечення психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами. Реалізація намірів, викладених у даному Меморандумі, сприятиме покращенню організації інклюзивного навчання в закладах освіти області. А в результаті – надання якісних освітніх послуг дітям з особливими освітніми потребами.