Робоча поїздка директора Департаменту освіти і науки Луганської облдержадміністрації до Білокуракинського районуДнями Директор Департаменту освіти і науки Луганської ОДА Стецюк Юрій Вікторович  відвідав Білокуракинський район з метою обговорення подальшого функціонування системи освіти в ОТГ. У рамках поїздки Директор Департаменту зустрівся з представниками владних структур території.

Особливо теплою була зустріч  Стецюка Ю.В. з педагогами  Білокуракинської  загальноосвітньої  школи  І-ІІІ ступенів  №1. Разом з головою районної держадміністрації  Іванюченком  С.І. та начальником відділу освіти  Зубковою Л.І. Юрій Вікторович відвідав шкільну  гордість –  музей історії школи.  Гостя  вразив  сучасний дизайн шкільного вестибюля, нові пластикові  вікна, з любов’ю відремонтовані батьками класні кімнати. Із  задоволенням гість розглянув  зони  відпочинку  та логічних  вправ,   зони  буккросингу  в рекреаціях початкової школи. Ним відмічено  змістовне наповнення кабінету  психологічного розвантаження,  великий і світлий, добре укомплектований для уроків фізкультури,  спортивний зал, комп’ютерний центр, що об’єднує  музей  історії  комп’ютерної  техніки та   три,  оснащених  за новітніми технологіями, комп’ютерні  класи з мультимедійною дошкою, проекторами.  Все  це  є першим кроком до впровадження реформ в освіті та  надання  якісних  освітніх  послуг  в Білокуракинській ЗОШ І-ІІІ ступенів  №1 для  розбудови суспільства  високої  культури  і рівних можливостей. Юрій Вікторович дав високу оцінку роботі  педагогічного та батьківського колективів, відмітив системну роботу, креативність і творчий підхід  до  навчально-виховного процесу.

«Вірю в те, що ваш навчальний  заклад продовжить свої традиції і обов’язково стане справжнім опорним закладом», –  такі побажання залишив в Книзі пам’яті директор  Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації Стецюк Ю.В.

Крім того, Стецюк Ю.В. разом  з Іванюченком С.І. та Зубковою Л.І. відвідали Білокуракинський будинок дитячої та юнацької творчості. Лушнікова Л.О., директор закладу, познайомила  гостей з роботою гуртків та реалізацією проекту, який відбувся в рамках проекту ІОМ Ukraine  «Підтримка стабілізації громад, що зазнали наслідків конфлікту на Донбасі», провела екскурсію виставковою та актовою залою, кімнатою психологічного розвантаження, хореографічним кабінетом. Юрій Вікторович залишив автограф на муралі, який символізує дружбу народів України та Японії.

Також директор Департаменту разом з керівництвом Білокуракинського району відвідали Білокуракинський прфесійний аграрний ліцей.

Візит був не тільки і не стільки ознайомчим, як чисто робочим. Була поставлена конкретна мета: тверезо оцінивши на місці стан речей і можливості ліцею зацікавленому діалозі окреслити основні орієнтири і шляхи його розвитку. Присутніми було зазначено, що навчальний заклад не зважаючи на хронічну відсутність фінансування розвитку матеріальної бази, зумів зберегти і згуртувати трудовий колектив, забезпечити задовільний стан закріпленої техніки (це автомобілі, трактори, сільгоспмашини та обладнання) для навчальних та господарських цілей.

Нагадаємо, що ліцей має близько 170 га орної землі і значна частина коштів, отриманих від реалізації сільськогосподарської продукції направляється на утримання матеріальної бази, поліпшення побуту вихованців, організації навчально-виховного процесу.

Значну підтримку в 2016 році  надала нарешті і держава: окрім коштів на енергоносії та стипендію були надані гроші  на придбання нових меблів, сучасних енергоекономічних вікон, спортивного та  м`якого інвентарю та ін. Підсумком візиту стало розуміння всіма  учасниками діалогу того, що ліцей в нашому регіоні потрібен ( інші варіанти навіть не обговорювались), але в майбутньому всі бачать його більш  економічно розвиненим, укомплектованим,  більш наближеним до сучасних вимог. Для цього Департамент освіти і науки, районне керівництво та дирекція нашого закладу коригують свої дії, узгоджують план розвитку з метою за два-три роки перетворити його в конкурентний сучасний заклад по підготовці молодих кадрів для села.

Іванюченко С.І. підкреслив, що в найближчій перспективі одних фінансових вливань з боку держави буде замало. Серйозну роботу слід провести по пропаганді основних професій і навіть по пропаганді життя в сучасних сільських громадах, де молоді випускники ліцею мають зайняти своє достойне місце.

Значну частину роботи по створенню серед випускників шкіл  Білокуракинщини  та інтересу до професій для села ( а саме їм тут жити і ростити своїх майбутніх дітей) районна адміністрація сприймає як одну  з своїх першочергових задач.

Наостанок слід сказати, що гості самі проявили неабиякий інтерес до працівників та вихованців ліцею, мабуть не залишилось жодного місця в ліцеї, яке  б вони  обійшли своєю увагою. Класи, кабінети, лабораторії, виробнича майстерня та й настрій вихованців з загальної згоди учасників робочого візиту дають можливість сказати, що попереду в ліцеїстів ще цікавий довгий шлях.