Розширено перелік професій для навчання за ваучеромЗвертаємо увагу внутрішньо переміщених осіб на те, що з 25 травня 2023 року розширено перелік професій та спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер.

Серед професій, які були додані до переліку, є електромонтер, бетоняр, машиніст тепловоза, дорожній робітник, монтер колії, стюард тощо. Також оновився і список спеціальностей, за якими можна пройти навчання. Наразі до нього входять: озброєння та військова техніка, підприємництво та торгівля, дошкільна освіта, дизайн, туризм і рекреація, фізична культура і спорт тощо.

Відтепер оновлений перелік включає в себе 123 професії (до цього було 70). З ним можна ознайомитись за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0793-23#Text

Ваучер дає особі право на підготовку/перепідготовку за іншою спеціальністю та підвищення кваліфікації у закладах освіти чи безпосередньо у роботодавця. Для його отримання до центру зайнятості подається заява та необхідний пакет документів в залежності від категорії населення. Особа повинна мати професійну (професійно-технічну), фахову передвищу або вищу освіту та не бути зареєстрованою в службі зайнятості як безробітна.

Якщо Вас зацікавила пропозиція опанувати іншу спеціальність або робітничу професію, пропонуємо звертатися до фахівців центру зайнятості за місцем фактичного проживання.