Відбувся семінар з підвищення кваліфікації вчителів закладів загальної середньої освіти, які проводять інформування про небезпеку мін та вибухонебезпечних предметів13 квітня 2018 року в Луганському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся семінар для педагогічних працівників загальної середньої освіти регіону, які будуть використовувати наочні посібники «Міни та вибухонебезпечні предмети», розроблені Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України разом з Державною службою України з питань надзвичайних ситуацій, за підтримки посольства Швейцарської Конфедерації в Україні.

У роботі семінару взяли участь: Гійом Шойрер, Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарської Конфедерації в Україні та Республіці Молдова; Вадим Черниш, Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України; Норберт Рюче, старший радник Міністра МТОТ (Швейцарія); Юрій Клименко, заступник голови Луганської обласної державної адміністрації; Юрій Стецюк, директор Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації; Ірина Цимбал, ректор Луганського ОІППО; заступники директорів з виховної роботи, практичні психологи, учителі предметів «Захист Вітчизни» та «Основи здоров’я» освітніх закладів Попаснянського, Новоайдарського та Станично-Луганського районів області, через території яких проходить лінія розмежування.

Учасників заходу привітали Міністр Вадим Черниш та Посол Гійом Шойрер. Вони не тільки озвучили мету заходу – підвищення рівня кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти регіону щодо інформування учнів про небезпеку мін та вибухонебезпечних предметів під час освітнього процесу та позакласних виховних годин, але й налаштували всіх присутніх на подальшу продуктивну роботу. Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України також узяв участь у прес-конференції, на якій представники ЗМІ могли поставити свої запитання й почути компетентні відповіді з нагальних питань державної політики щодо захисту співвітчизників під час збройного конфлікту та подолання його наслідків, а саме: створення моделі взаємодії всіх служб, задіяних у розмінуванні.

Далі виступила Ольга Яцюк, представник Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, яка репрезентувала стандарт з навчання ризиків небезпек від мін та вибухонебезпечних предметів, розробленого МТОТ.

Представник Інституту модернізації змісту освіти (сектор координації діяльності регіональних навчальних закладів) Наталія Гончаренко провела  лекцію «Підвищення кваліфікації педагогічних працівників відповідно до Державного стандарту початкової школи».

Методист Луганського ОІППО Геннадій Малашенко ознайомив слухачів із загальними рекомендаціями щодо викладання правил поводження з ВНП під час проведення уроків з предмета «Захист Вітчизни».

Представники рятувальної служби ДСНС України провели практичне заняття з інформування про небезпеку мін та ВНП. Школам прифронтового Донбасу передали 72 навчальні стенди про мінну небезпеку (із зображеннями найбільш застосованих мін та вибухових предметів). Ці макети розробили представники державної служби України з надзвичайних ситуацій, експерти Міжнародного центру з гуманітарного розмінування та Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Завершила семінар Ольга Побережна, представник Міжнародного комітету Червоного Хреста, лекцією «Міжнародна практика інформування про мінну небезпеку».

Наприкінці семінару Ольга Яцюк підсумувала роботу лекторів та виступила із заключним словом, у якому наголосила на важливості зазначеної теми й висловила сподівання на подальшу співпрацю всіх учасників семінару.