Серпнева конференція педагогічних працівників Луганської області – 201728 серпня 2017 року відбулася обласна серпнева конференція педагогічних працівників «Реалізація концептуальних засад Нової української школи в умовах реформування освітньої галузі Луганщини».  

У роботі конференції  взяли участь голова облдержадміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Ю.Г. Гарбуз, заступник голови облдержадміністрації О.П. Лішик, директор Департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України О.І. Шаров, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ю.В. Стецюк, голови міських рад міст обласного значення, райдержадміністрацій та ОТГ, керівники відділів (управлінь) освіти, педагоги, керівники інтернатних, професійно-технічних та вищих навчальних закладів області.

Під час конференції обговорювалися питання реалізації засад Нової української школи, створення нового освітнього середовища в навчальних закладах, реалізації нового Державного стандарту початкової загальної освіти, професійного розвитку педагогів, перспектив розвитку системи освіти в об’єднаних територіальних громадах Луганщини.        

Відкриваючи роботу конференції, голова облдержадміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Ю.Г. Гарбуз зазначив, що питання освіти є пріоритетним для нашого регіону, для нашої країни, адже саме освіта здатна впливати на економічний розвиток країни, входження її в європейський простір. «Ми маємо не просто знайти відповіді на виклики часу, забезпечити якісну освіту дітей і умови для професійної реалізації вмотивованих учителів»,-  наголосив Ю. Гарбуз. Очільник області підкреслив, що освітяни Луганщини доводять свою готовність і здатність до розбудови системи освіти регіону, демонструють високий рівень педагогічної майстерності, відповідальне ставлення до виконання своїх професійних обов’язків та небайдужість до майбутнього нашої держави.

«Із  прийняттям незабаром довгоочікуваного Закону «Про освіту» нас чекає змістовне перезавантаження усієї  освітньої системи, зорієнтоване на  приведення української освіти до стандартів Європейського Союзу. Сьогодні  реформування системи освіти є важливою складовою процесу децентралізації, який активно відбувається в Україні», – зазначив у своїй доповіді директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ю.В. Стецюк. Далі він  окреслив пріоритетні напрямки роботи щодо реалізації державної політики в галузі  освіти, проаналізував підсумки роботи за минулий навчальний рік, відзначив досягнення педагогічних колективів намітив шляхи вирішення проблем, що стоять сьогодні перед освітянами.

У своєму виступі директор Департаменту вищої освіти МОН України Олег Шаров зосередив увагу на оновленні навчальних програм для 5-9 класів, особливій увазі природно-математичним дисциплінам, забезпеченні шкіл підручниками та впровадженні їх електронних версій, інклюзивній освіти, новому державному стандарті початкової освіти, мотивації вчителів, фінансуванні, оптимізації загальноосвітніх начальних закладів, проведенні ремонтів і заходів з енергозбереження. «Школи потрібно не просто якісно ремонтувати – вони повинні виглядати сучасно», – зауважив представник профільного міністерства.

Учасники конференції відзначили, що реалізація концептуальних засад Нової української школи потребує об’єднання зусиль органів місцевої влади, методичних служб, керівників, педагогічних колективів та громадськості щодо: забезпечення прозорості діяльності органів управління освітою, навчальних закладів і зворотного зв’язку з громадськістю,   надання підтримки на рівні органів місцевої влади у створенні нового освітнього середовища,   фінансової підтримки інклюзивних груп (класів) у закладах освіти,      продовження підготовки вчителів початкової школи до реалізації Державного стандарту початкової загальної освіти,  здійснення науково-методичного супроводу професійного розвитку керівників та педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів в умовах становлення Нової української школи;   розвиток партнерства як сучасного механізму громадсько-державного управління навчальним закладом, упровадження освітніх ініціатив та ресурсу розвитку системи освіти регіону;   удосконалення діяльності психологічної служби,   організації роботи опорних шкіл та розробка комплексних заходів щодо додаткового фінансування.

По закінченні конференції відбулися панельні дискусії:

  • «Реформування системи освіти в умовах децентралізації» за участю голів і керівників відділів освіти  міських рад та районних державних адміністрацій;
  • «Початкова освіта в Новій українській школі» за участю завідувачів методичних кабінетів (центрів), керівників методичних об’єднань учителів початкових класів;
  • «Досвід та перспективи розвитку інклюзії в Луганській області» за участю директорів загальноосвітніх навчальних закладів та завідувачів дошкільних навчальних закладів Луганської області;

«Актуальні питання роботи закладів обласної комунальної власності в умовах реформування освітньої галузі» за участю  керівників закладів обласної комунальної власності Луганської області.