Соборність сердець20-23 січня 2017 року в Гірській обласній спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті відбулися заходи, які пройшли під знаком єднання українського народу та  під  загальним гаслом “Об’єднаймося, брати мої, від Сяну до Дону”, присвяченим Дню Соборності України. В школі було проведено урочисту лінійку, на якій педагогічний колектив та учні заспівали Державний Гімн та з’єдналися рушниками, утворивши “Ланцюжок єднання” за допомогою синьо-жовтих повітряних кульок, переглянули Звернення Президента з нагоди Дня Соборності України , прослухали патріотичні пісні.   В рамках святкування Дня соборності було організовано флешмоби “Ми сильні, бо ми – єдині”для учнів молодших та старших класів. У шкільній бібліотеці оформлено книжкову виставку.

День 22 січня 1919 року увійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Боротьба українського народу за соборність своїх земель – одна з важливих сторінок нашого минулого. Слово «соборність» включає в себе єдність і згуртованість. У ньому ми чуємо слово «собор». Собор душі є у кожного із нас, а одним із головних завдань собору душі є знати і пам’ятати свою історію. Виховання патріотизму молоді – одна з найактуальніших тем сьогодення, бо всі розуміють, що тільки в єдності та згуртованості український народ зможе подолати всі негаразди та труднощі.

Учнів школи привітав заступник командира 3 механізованого батальону 24 бригади Носенков Сергій Сергійович, який побажав учням успіхів та миру, зростати у вільній, незалежній державі: «Відзначаючи День Соборності України, ми повинні ще і ще раз врахувати уроки минулого, що переконливо засвідчують необхідність єдності, відмови від внутрішніх конфліктів задля забезпечення територіальної, економічної, політичної та духовної цілісності України. Ідеї соборності, єдності батьківських земель, незалежності й державного суверенітету зміцнюють нашу віру у свою спроможність бути господарями власної землі та здатність забезпечити достойне життя кожного громадянина України».