Україна – ЄвропаНа запрошення Благодійного фонду народного депутата України Андрія Лопушанського, за сприяння Департаменту освіти і науки Луганської обласної військово-цивільної адміністрації 22 дитини нашої області, які постраждали внаслідок збройного конфлікту на сході України, з метою відпочинку та реабілітації мали можливість подорожувати країнами Європи.

В рамках акції «Україна –Європа» протягом тижня група дітей Луганської області відвідала Францію, Німеччину та Чехію.

Наша подорож розпочалась 30 листопада. Ми доїхати до Львова, зустрілися там з директором Благодійного фонду народного депутата України Андрія Лопушанського Француз Оксаною та іншою групою дітей, що представляла західні регіони України.   Комфортабельним  автобусом, через Польщу, поїхали до  Франції.

Перша зупинка нашої подорожі – місто Страсбург. Поселилися в готелі Roi Soleil, відпочили, вдяглися у вишиванки, взяли із собою державний прапор і до ПАРЄ!

1

У Парламентській Асамблеї Ради Європи нас зустріли помічник посла України Микола Точицький. Посол дуже зайнята людина, але для зустрічі з нами знайшов декілька хвилин.

23

Микола Станіславович трохи поспілкувався з нами, сфотографувався на згадку, побажав всього найкращого, і далі – по державних справах. Діти пройшли коридорами, залами засідань  Парламентській Асамблеї, екскурсовод розповіла які питання вирішуються в цій велетенській споруді, як представники всіх країн Європи стоять на захисті прав людини.

4

Старовинний Страсбург нас зачарував: вузенькі вулиці, готичні собори, запах смажених каштанів, музей історії Страсбурга та Ельзаса.

Наступна зупинка – Париж. Він зустрів нас не тільки історичними спорудами, Ейфелевою вежею, Єлисейськими полями, а ще й теплою, сонячною погодою. Екскурсія центром міста закінчилася біля старовинного Лувру. І ми всі разом пішли до картинних галерей імперського палацу, насамперед- «Джоконда», апартаменти Наполеона. Враження переповнювали кожного з нас.

5

Прогулянка нічним Парижем закінчила наш візит до найчарівнішої столиці Європи. Ми знову в  дорозі.

Німеччина. Землі Бранденбургу. Аквапарк «Тропічні острови» – найбільший аквапарк у Європі. Займає площу восьми футбольних полів, розташований у колишньому ангарі для дережаблів. Купалися, каталися з водних гірок, заздрили тим, хто піднявся під дах споруди на повітряній кулі, милувалися чарівними тропічними квітами, яких було безліч, дивувалися рожевим фламінго. Знову позитивні емоції переповнюють нас. А далі знову дорога.

Наступного дня ми у Чехії. Прага гостинно зустрічає нас. Погода знову сприяє нашій прогулянці. Краса історичного центру захоплює своєю неперевершеністю.

67

Від імені учасників подорожі висловлюємо щиру вдячність всім, хто брав участь у її організації, за прекрасні, незабутні враження.

Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!