Юннатія Луганщини приймала Всеукраїнську ювілейну естафету «Стежками юннатівського руху»Історія натуралістичного руху на Луганщині розпочалася у далекому 1927 році, коли  в м. Луганську  була відкрита друга в Україні (після м. Києва) біологічна педагогічна станція. Найбільша мережа закладів позашкільної освіти нашого профілю була у 70-80 роки, коли в області налічувалося 14 міських, 1 районна та 1 обласна станції юних натуралістів. Рух юних натуралістів Луганщини знав успіхи і скрутні часи. Але після 2014 року про натуралістів Луганщини можна сказати, що ми, як і наші колеги з Донецької області, «роз’єднані  війною».

Комунальний заклад «Луганський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» поновив свою роботу на підконтрольній Україні території з 1 березня 2019 року. На даний час в області також працює Сєвєродонецький міський Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, який відзначив цього року своє 65-річчя. Також в області збереглись 2 натуралістичні відділи при комплексних закладах позашкільної освіти. Гуртками Луганського обласного центру охоплено 25 закладів освіти з 19 міст, селищ та сіл області.  Збереглися гуртки зазначеного профілю і в багатьох ОТГ. Ми знову у великій єдиній родині «Країни Юннатії»! 

Готуючись до свята юні натуралісти області взяли активну участь в обласному патріотично-природоохоронному конкурсі «Моя Луганщина!», Всеукраїнській дитячо-юнацькій еколого-патріотичній грі «Паросток», обласних заочних науково-дослідних читаннях «Рідний край», у Міжнародному дні чистих берегів, соціально-екологічній акції «World Cleanup Day», місцевих толоках з благоустрою населених пунктів, Всеукраїнському конкурсі з флористики та фітодизайну.

Враховуючи той факт, що термін перебігу Естафети співпав з місцевими виборами  в Україні, канікулами та оголошенням в області «червоної зони», в регіоні проводилися зустрічі з ветеранами юннатівського руху, людьми, які зробили вагомий внесок у збереження природи свого краю; учні проводили флешмоби, конкурси малюнків, природничі квести, пропагандистські акції, практичні заходи, спрямовані на покращання екологічної ситуації та благоустрою своїх громад.

Своєрідним звітом до 95-річчя юннатівського руху України стала обласна виставка «Щедрість рідної землі», яка у 2020 році, із-за карантинних заходів, проходить заочно, у зручному для закладів освіти форматі. Підсумки ще попереду, але вже сьогодні можна стверджувати – натуралістичний рух Луганщини твердо став на ноги  і розвивається.

28 жовтня в місті Сєвєродонецьку, в урочистій обстановці, під гімн «Юнната Луганщини», який виконали вихованці Будинку дитячої творчості Кремінської районної ради,  директор Департаменту освіти і науки Луганської облдержадміністрації Юрій Стецюк підписав від Луганщини привітання всім юним натуралістам України з нагоди їх славетного ювілею. Водночас Юрій Стецюк вручив грамоти та відзнаки Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді колективу Сєвєродонецького міського Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді з нагоди 65-річчя його заснування, міському відділу освіти та військово-цивільній адміністрації м. Сєвєродонецька за збереження та сприяння розвитку цього унікального закладу позашкільної освіти на Луганщині.

Цього ж дня Кубок та естафетна Книга перебували серед дружньої родини юних натуралістів м. Сєвєродонецька. Перебіг цих подій висвітлювався на обласному телебаченні, радіо, в місцевих газетах.

Далі атрибутика Всеукраїнської ювілейної естафети «Стежками юннатівського руху» була направлена на Харківщину.