Єдине в світі, що звемо ми – СватовеСуботній день для педагогів із Західної України, котрі перебувають у Сватівському районі в рамках проекту «Змінимо країну разом», як і інші дні цього тижня, виявився плідним і насиченим.

Спочатку всі разом відвідали ремонтний батальйон, де вручили воїнам короваї, тепло і щиро побажавши їм сили, душевної міці, наснаги у справі захисту нашої країни. За пять днів гості вже мали можливість познайомитися із колективами шкіл в селах Куземівка, Стельмахівка, Коломийчиха і Містки.

Надалі буде продовжуватися їхня одісея районом, але 29 жовтня гості вирішили присвятити детальному знайомству з районним центром.

І, цілком зрозуміло, що кращими фахівцями, хто знається на історії і сьогоденні Сватового, є працівники комунального закладу «Сватівський районний народний краєзнавчий музей». Немає, мабуть, на Сватівщині мешканця, який би не відвідав хоча б раз наш музей.

А подивитися в ньому є на що, особливо після ремонту і реконструкції. Гості були приємно вражені оновленим приміщенням, залами, щільно насотованими експонатами, великою любовю і відданістю сватівчан, які створювали крок за кроком народний музей – оберіг рідного краю. Особливу увагу вчителі звернули на глибоку і детальну розповідь директора музею Бондарєвої Я.В. про минувшину і сьогодення Сватівщини.

Переходячи із зали до зали, гості поринали у світ слобожанської історії, народних звичаїв, доторкаючись серцем до знаних і відомих постатей нашого краю, їхнього внеску у скарбницю району. Але музей, констатувала Бондарєва Я.В. – це не тільки сховище історичних памяток, але й велика і змістовна науково-пошукова діяльність, тож гості, серед яких – два вчителя історії, були ознайомлені з принципами науково-дослідної роботи закладу.

Подальше спілкування тривало вже під час екскурсії містом. Для сватівчан ці екскурсійні обєкти стали звичними, а гості були вельми здивовані побаченим і почутим. Адже і Козацька вежа, й історичний центр міста, а також деревяна церква на честь ікони Божої Матері «Спорительница хлебов», памятники загиблим воїнам, станція Сватове, міський парк дозвілля – і це не повний перелік памятних місць, які відвідали гості. Вони в усіх подробицях знайомилися як з історією, так і з теперішнім нашого міста.

Коли проїжджали східною околицею Сватового, екскурсовод відзначила, що на цьому місці рівно рік тому сталася пожежа на сховищі боєприпасів, яка принесла значних матеріальних збитків сватівчанам, а також було підкреслено, що вся Україна допомагала нам, і що мешканці міста глибоко вдячні за значну безкорисливу допомогу. Знов і знов лунала думка про єдність і неподільність держави, адже, наголосила вчителька зі Львівщини, «як не можна поділити серце, душу, так не можна розділити і нас, українців».