Ідеї підвищення енергоефективності країни очима учнів МАНЗ 7 по 9 грудня НЦ «Мала академія наук України» провів Всеукраїнську наукову конференцію учнів МАН з енергоефективності, під час якої понад 30 дітей презентували розрахунки економії енергоресурсів у масштабах великих міст і ефективні аналоги традиційних джерел енергії.

Луганську область представили учень 10 класу Лисичанського багатопрофільного ліцею Лисичанської міської ради Войтенко Євген та вихованка секції «Хімія» Обласної очно-заочної школи комунального закладу «Луганська обласна мала академія наук учнівської молоді», учениця І курсу Вищого професійного училища № 92 м. Сєвєродонецька Клименко Владислава.

Конференція функціонувала за двома тематичними секціями: «Правові і техногенні аспекти екологічної рівноваги в Україні», у якій працювало 14 учнів, і «Законодавча база та енергозберігаючі технічні рішення як основа заощадження українського суспільства» з 19 учасниками. Всі ідеї і презентації школярів заслуховували члени журі – фахівці Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України і науково-педагогічні співробітники Інституту енергозбереження та енергоменеджменту НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського».

У своїй доповіді «Поняття екологічної безпеки та правова основа її забезпечення» (секція «Правові і техногенні аспекти екологічної рівноваги в Україні») Євген Войтенко зауважив, що в сучасних умовах забезпечення екологічної безпеки стало розвивається як самостійний напрямок діяльності держави і суспільства, тому систему правових приписів у галузі забезпечення екологічної безпеки можна розглядати як самостійний складний правовий інститут в галузі екологічного права.  А ось Владислава Клименко об’єктом свого дослідження  обрала  енергію, гази та паливо з хімічної точки зору, як  саме вони вплинуть на енергозбереження країни у ХХІ ст. та чому саме ці елементи несуть енергозбереження. У своєму виступі з доповіддю «Можливості використання альтернативних видів палива» (секція «Законодавча база та енергозберігаючі технічні рішення як основа заощадження українського суспільства») Владислава дійшла висновку, що якщо вести мову про ефективність такого альтернативного рішення, то у ХХІ ст. буде дуже прогресивно розростатися цей вид енергозбереження, бо воно багато зберігає як доходів суспільства, так й доходів країни.

Роботи учасників конференції від нашої області звичайно ж не залишилися непоміченими. Доповіді Євгена Войтенка та Владислави Клименко стали одними з найкращих, тому дітей було нагороджено сертифікатами та цінними подарунками. Окрім цього, пізнавальними та цікавими виявились екскурсії до Державного політехнічного музею при НТУУ КПІ та Музею космонавтики, де діти поповнили свої знання корисною інформацією.

Результатом конференції стало підписання меморандуму про співпрацю між НЦ «МАНУ» і Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України. Згідно з документом сторони об’єднають зусилля для підвищення рівня освіти учнівської та студентської молоді щодо ефективного споживання енергоресурсів і використання відновлюваних джерел енергії. Для цього планується залучати памолодь до науково-дослідної діяльності у цих сферах.

А всі учасники конференції з енергоефективності отримали безліч позитивних вражень, залишилися задоволеними співпрацею та новими цікавими знайомствами.