І етап конкурсу-захисту завершеноУ грудні січні 2016/2017 навчального року у Луганській області відбувся І етап Всеукраїнського конкурсузахисту науково-дослідницьких робіт учнівчленів Малої академії наук України в міських, районних філіях і в Обласній очнозаочній школі Луганської обласної малої академії наук учнівської молоді. Під час даного етапу було проведено рецензування робіт, конкурсні іспити з базових дисциплін, публічний захист науково-дослідницьких робіт.

Цього року у 12 наукових відділеннях свої наукові здобутки презентували 93 учні навчальних закладів мм.Сєвєродонецька та Лисичанська, Біловодського, Попаснянського, Сватівського, Кремінського районів та 23 слухача Обласної очно-заочної школи Луганської МАН. Треба відзначити, що серед учасників конкурсу є школярі 7 та 8 класів, які запропонували свої перші спроби досліджень у вигляді учнівських дослідницьких проектів. За підсумками І етапу 85 науково-дослідницьких робіт-переможців у всіх наукових відділеннях надійшли на другий (обласний) етап конкурсу.

Найбільшу кількість робіт представлено за науковими відділеннями хімії і біології, літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства, мовознавства, екології та аграрних наук. Останні роки спостерігається тенденція зменшення кількості робіт з технічних, комп’ютерних наук, математики, економіки.

Учасники заходу разом зі своїми науковими керівниками – вчителями шкіл та викладачами вищих навчальних закладів, запропоновали на міських та районних етапах конкурсу роботи, які вирізняються широким спектром наукової тематики, їх практичною направленістю у вивченні історії, культури та природи нашої Малої Батьківщини – Луганщини.

Серед робіт виділяються дослідження, які вивчають питання, пов’язані з ситуацією, що відбувається на сході країни. Так, у секції «Соціологія» представлена робота «Еволюція волонтерства», у якій розкриваються аспекти становлення та розвитку волонтерства в Україні на тлі суспільно-політичних подій 2014–2016рр., а у секції «Історія України» дослідження на тему «Діти і війна: осмислення уроків історії» вивчає долю дітей в розрізі збройного конфлікту на території України. Актуальними на сьогоднішній день є і теми з екології, охорони природи та раціонального природокористування. «Дослідження по використанню відходів Рубіжанського картонно-тарного комбінату для виробництва паливних брикетів», «Дослідження по використанню відходів крейди для рекультивації відвалів Силікатного заводу», «Екологічна оцінка якості води ріка Красна в межах м.Кремінна» та інші теми зазначених напрямків вказують на те, що сучасна молодь не байдужа до стану природи, її турбує екологічне становище нашого регіону та країни в цілому. В своїх роботах учні пропонують шляхи вирішення екологічних проблем та новітні енергозберігаючі технології. Багато цікавих тем представлено і в інших наукових напрямках.

Журі першого етапу конкурсу-захисту зазначили ряд позитивних змін щодо якісного захисту науково-дослідницьких робіт, оформлення електронних презентацій та розміщення в них актуальних даних щодо дослідження, достатній рівень підготовки учасників з базових дисциплін. Захист робіт відбувався в атмосфері здорової конкуренції, поваги та толерантності.

Вітаємо переможців та їх керівників і бажаємо успіхів на ІІ етапі конкурсузахисту, який проходитиме 18 і 19 лютого 2017 року у м. Рубіжному!